дерусифікація

На Полтавщині закриють музей Максіма Ґорькоґо

16.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У селі Мануйлівка на Полтавщині закриють музей російського письменника Максіма Ґорькоґо. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

 

«Будемо думати над статутом музею: чи він буде краєзнавчий: з експозицією про Козельщину і Козельщинський край; чи це взагалі буде музей Української слави чи Героїв України. Тобто він однозначно вже не буде музеєм Ґорькоґо», — зазначив у інтерв’ю газеті «Козельщинські вісті» Козельщинський сільський голова Олександр Троцький.

 

Крім того, у селі Левенцівка погруддя російському письменнику з ініціативи громадської організації «Декомунізація.Україна» демонтували й перемістили до Державного музею-заповідника в Путивлі «Парк радянського періоду».

 

За даними Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті, у населених пунктах Полтавщини є 54 топоніми на честь Ґорькоґо, а пам’ятники йому вставновлені у місті Решетилівка та селах Середняки, Загребелля і Крячківка.

 

«Після смерті Максіма Горького за вказівкою Сталіна, вулицям, провулкам, паркам культури і відпочинку присвоювали ім’я цього улюбленця кремлівського диктатора. Це відбувалось у значній кількості міст і сіл Радянського Союзу. Пропонуємо виконкомам сільських і міських рад при виборі нових назв враховувати норми Закону України „Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у 20 столітті“, а також вшанувати у назвах вулиць і площ Героїв сучасної російсько-української війни», — зазначив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар.

 

Максім Ґорькій — російський комуністичний «пролетарський» письменник, один із провідних ідеологів комуністичного режиму. Він був співорганізатором наклепницької комуністичної кампанії, спрямованої проти провідника українського визвольного руху, голови Директорії УНР Симона Петлюри.

 

Нагадаємо, у Чернігові, Тернополі, Ужгороді, Мукачево демонтували пам’ятник російському поету Александру Пушкіну. В Івано-Франківській територіальній громаді перейменували 34 вулиці, серед них вулиці Достоєвського, Чехова та інших російських діячів.

 

Читайте також: Нічого цінного там у них немає – Семків про російський книжковий спадок

 

Джерело: poltava.to