* ESC - закрити вікно пошуку
дерусифікація
На Полтавщині закриють музей Максіма Ґорькоґо
16.05.2022У селі Мануйлівка на Полтавщині закриють музей російського письменника Максіма Ґорькоґо. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.
«Будемо думати над статутом музею: чи він буде краєзнавчий: з експозицією про Козельщину і Козельщинський край; чи це взагалі буде музей Української слави чи Героїв України. Тобто він однозначно вже не буде музеєм Ґорькоґо», — зазначив у інтерв’ю газеті «Козельщинські вісті» Козельщинський сільський голова Олександр Троцький.
Крім того, у селі Левенцівка погруддя російському письменнику з ініціативи громадської організації «Декомунізація.Україна» демонтували й перемістили до Державного музею-заповідника в Путивлі «Парк радянського періоду».
За даними Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті, у населених пунктах Полтавщини є 54 топоніми на честь Ґорькоґо, а пам’ятники йому вставновлені у місті Решетилівка та селах Середняки, Загребелля і Крячківка.
«Після смерті Максіма Горького за вказівкою Сталіна, вулицям, провулкам, паркам культури і відпочинку присвоювали ім’я цього улюбленця кремлівського диктатора. Це відбувалось у значній кількості міст і сіл Радянського Союзу. Пропонуємо виконкомам сільських і міських рад при виборі нових назв враховувати норми Закону України „Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у 20 столітті“, а також вшанувати у назвах вулиць і площ Героїв сучасної російсько-української війни», — зазначив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар.
Максім Ґорькій — російський комуністичний «пролетарський» письменник, один із провідних ідеологів комуністичного режиму. Він був співорганізатором наклепницької комуністичної кампанії, спрямованої проти провідника українського визвольного руху, голови Директорії УНР Симона Петлюри.
Нагадаємо, у Чернігові, Тернополі, Ужгороді, Мукачево демонтували пам’ятник російському поету Александру Пушкіну. В Івано-Франківській територіальній громаді перейменували 34 вулиці, серед них вулиці Достоєвського, Чехова та інших російських діячів.
Читайте також: Нічого цінного там у них немає – Семків про російський книжковий спадок
Джерело: poltava.to
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості