бібліотеки

На програму Поповнення фондів публічних бібліотек претендує понад 3 тисячі книжок

28.05.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український інститут книги зареєстрував заявки на 3 тис. 5 назв книжок від 152 видавців на програму Поповнення фондів публічних бібліотек цього року. Про це повідомляється на сайті установи.

 

Згідно з повідомленням, 22 видавці (15%) подали на програму по одній книжці, 71 видавець (62%) претендують на закупівлю від 2 до 10 назв книжок, 45 видавців (30%) подали від 11 до 50 назв, 13 видавництв (8%) подали понад 50 назв книжок. Найбільша пропозиція містить 315 назв.

 

Цього року на програму поповнення бібліотечних фондів передбачено 87 млн грн (у 2018-му було 120 млн).

 

Зазначається, що на платформі bookforum.ua видавці виставляють описи запропонованих книжок, де з ними можуть знайомитися експерти та бібліотекарі.

 

В УІК нагадують, що після технічного відбору заявки, які не відповідають визначеним порядком відбору вимогам і з якими видавці були ознайомлені заздалегідь, будуть відхилені. Після цього списки будуть доступні для перегляду членів Експертної ради, які оберуть з них ті, які рекомендують для закупівлі.

 

Список книжок, які будуть рекомендовані для закупівлі, Експертна рада затвердить на своєму засіданні 22 червня.

 

Про правила відбору книжкової продукції можна ознайомитися за посиланням.

 

В установі також пообіцяли детально інформувати про наступні етапи закупівлі: затвердження списку книжок Кабінетом Міністрів України, переговорні процедури з видавцями для забезпечення закупівлі за найнижчими цінами, укладання договорів з видавцями, розподіл книжок по публічних бібліотеках, доставку книжок до місць призначення та проведення розрахунків.

 

Нагадаємо, що минулого року на програму поповнення бібліотек претендували майже 2,5 тисячі книжок. Експертна рада рекомендувала до закупівлі 741 книжку від 92 видавництв. Загальний наклад склав 1 млн 28 тис. 800 примірників.