бібліотека

Уряд погодив 120 мільйонів на бібліотечні закупівлі цього року

31.10.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Кабінет міністрів України затвердив проект розпорядження, згідно з яким кошти на закупівлю книжкової продукції у розмірі 120 мільйонів будуть надані Українському інституту книги згідно з кошторисом. Про це повідомляють представники інституту кореспонденту Читомо.

 

Кошти на закупівлю книжкової продукції в кошторисі Інституту на 2018 рік від початку не були передбачені, тому мали бути перерозподілені у встановленому порядку, з інших напрямів діяльності Інституту (з видатків споживання на видатки розвитку) у межах бюджетної програми КПКВК 1801560 «Забезпечення діяльності Українського інституту книги, випуск книжкової продукції за програмою «Українська книга».

 

З цією метою Мінкультури підготувало та надіслало на погодження проект Розпорядження Кабінету Міністрів про перерозподіл видатків. Станом на 30.10.18 цей проект Розпорядження погоджений Мінфіном та Мінекономрозвитку, та 23 жовтня надісланий для проведення правової експертизи до Мін’юсту.

Після проведення правової експертизи Мін’юстом цей проект розпорядженя затвердив Кабінет міністрів України.

 

Наразі триватиме процедура укладання 741 угоди із 92 видавцями, публікація їх на Прозорро.

 

До кінця року видавці повинні доставити в області замовлені наклади і представити документи на оплату, які потрібно сплатити до кінця 2018 року.

 

На  закупівлю книжок в цьому році було виділили 120 мільйонів гривень, у тім числі кошти на доставку книжок від видавництв до обласних універсальних бібліотек (вартість доставки входить до ціни пропозиції до закупівлі). Вартість доставки, з ПДВ, не може перевищувати 5% від вартості закуплених книжок у кожного видавництва.

 

Як повідомлялось, експертна рада рекомендувала 741 книжку до закупівлі для поповнення фондів публічних бібліотек цього року.

 

Проте експерти дитліту виявили у переліку всього 60 пропозицій дитячої літератури, а з наявних – кілька позицій були закуплені у минулі роки.

 

Нагадаємо, що всього до Інституту книги надійшло 2 тис. 779 заявок від 137 видавців. З них експертній раді було подано на розгляд  2 тис. 438 пропозицій. 341 пропозиція не була включена до списку, оскільки не відповідала встановленим правилам.