єПідтримка

На що вакциновані українці витрачають «ковідну тисячу» — Мінкульт

21.12.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На гроші, отримані за вакцинацію у межах програми «єПідтримка», українці переважно купують квитки в кінотеатри та книжки. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко в Telegram-каналі. 

 

Згідно зі статистикою, опублікованої міністром, вакциновані українці найохочіше відвідують кінотеатри, потім — книжкові крамниці («з невеликим відривом»), а третє місце посідають театральні продюсерські агентства. Крім того,  на шостому — музикальні групи, на десятому — виробництво та дистрибуція фільмів, на одинадцятому — туристичні атракції та шоу.

 

«Ті результати, що є на сьогодні – вражають. Сподіваюсь, допомога держави культурі та креативним індустріям через сплату послуг вакцинованими громадянами дозволить пережити важкі часи пандемії»,  зазначає Ткаченко. Міністр також закликає українців активніше відвідувати музеї. 

 

Цікаво, що за інформацією Monobank, який теж бере участь у програмі «єПідтримка», його користувачі найактивніше купують саме книжки: з усіх витрачених коштів на книгарні припадає частка у 43, 6%. Кінотеатри ж отримали в рейтингу другу позицію — 26, 3%. 

 

Пожвавлення у купівлі художньої та нон-фікшн літератури зазначають і видавці. «Продажі зросли у 1,5 раза точно. Люди купують різні книжки, але, в першу чергу, надають перевагу книжкам на новорічну тематику. Купують дорожчі видання, які раніше не могли собі дозволити, а тут трапилась така нагода! Інтерес збігся з сезонним інтересом до книги у період новорічно-різдвяних свят. Тут «ковідна тисяча» виявилася дуже доречною!» — каже у коментарі  для Радіо Свобода головна редакторка і співзасновниця «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка. «Це певна святкова розвага, пов’ְязана з книжками. Видавництва чи книгарні навряд чи покращать свої фінансові справи, але для нації, яка нині переважно не читає, це все ж таки позитивний крок», — зауважує письменник і видавець Віталій Капранов.

 

Згідно з опитуванням Суспільного, третина* вакцинованих планує витрати кошти на похід до онлайн чи офлайн книгарень. Друге і третє місця серед вподобань українців розділили між собою квитки на потяг та відвідування кінотеатрів відповідно.

 

Нагадаємо, з 19 грудня 2021 року повнолітні українці, які завершили курс щеплення, можуть отримати від держави 1000 гривень. Програма бонусних нарахувань «єПідтримка» триватиме і впродовж наступного року. 

 

Читайте також: єПідтримка: де вигідно витратити 1000 грн на книжки і з якими знижками.

 

Джерела: Monobank, Радіо Свобода, Суспільне

*Дослідження проводили протягом 20 грудня методом телефонного опитування. Опитали 670 людей зі всієї України. Похибка опитування склала 3,8%.