Салман Рушді

Нападник Рушді прочитав лише декілька сторінок його книжки

01.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Хаді Матар, який здійснив напад на Салмана Рушді, зазначив, що прочитав лише дві сторінки роману автора. Про це повідомляють іноземні ЗМІ. 

«Я прочитав пару сторінок. Я не прочитав усе від початку до кінця», — сказав він.

 

Також нападник зазначив, що не очікував, що Рушді виживе: «Коли я почув, що він вижив, я був здивований».

 

Крім того, 24-річний хлопець не думав про те, чи його надихнув покійний верховний лідер Ірану аятола Рухолла Хомейні, який видав указ, що закликав до вбивства Рушді в 1989 році за книжку автора «Сатанинські вірші». Також обвинувачений заперечив, що був у контакті з Революційною гвардією Ірану, і натякнув, що діяв абсолютно сам.

 

«Мені не подобається ця людина. Я не думаю, що він хороший», — сказав він про Рушді. 

 

Матар утримується під вартою без права звільнення під заставу, зокрема через те, що прокурори побоювалися, що він отримає винагороду за напад.

 

Також нині зауважують, що Салман Рушді вже на шляху до одужання.

 

Салман Рушді — британський письменник, критик та публіцист індійського походження, колишній президент американського PEN-центру. Лауреат Букерівської премії 1981 року за роман «Опівнічні діти» (українською вийшла у 2007 році у видавництві «Юніверс»). 

 

Нагадаємо, що 12 серпня британський письменник Салман Рушді отримав ножове поранення під час виступу в Інституті атокуа у США.

 

Як відомо, після замаху на життя Салмана Рушді, його книжки піднялися у рейтингах продажу, а «Сатанинські вірші» стали бестселером Amazon. 

 

Джерело: New York Post 

Фото: AP