Крим

Наріман Джелял отримав стипендію імені Левка Лукʼяненка

11.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу журналісту та активісту Наріману Джелялу призначили державну стипендію імені Левка Лукʼяненка. Про це повідомили на офіційному сайті Офісу президента України.

 

Стипендію призначили на період незаконного затримання, утримання та протягом одного року після звільнення активіста. Подання про призначення Наріману Джелялу стипендії зробило Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим у грудні 2021 року.

 

«Наріман Джелял з перших днів окупації висвітлює злочини рф в Криму: залякування, переслідування, політично вмотивовані арешти, тортури українських громадян та інші незаконні дії окупаційної адміністрації. Саме через вісім років боротьби й підтримку свого народу у тимчасово окупованому Криму, висвітлення злочинів, свободу слова та боротьбу за права людини, а також участь в установчому саміті Кримської платформи Наріман Джелял незаконно затриманий та ув’язнений російською федерацією», — наголосили на фейсбук-сторінці представництва.

 

Нарімана Джеляла затримали представники окупаційної влади в Криму 4 вересня 2021 року. 6 вересня 2021-го підконтрольний Кремлю «суд» ухвалив рішення про арешт затриманих. Джелялу за цією справою загрожує до 20 років позбавлення волі. Так званий «суд» в окупованому Криму ухвалив тримати його під вартою щонайменше до 26 липня 2022 року.

 

Стипендія імені Левка Лукʼяненка — нагорода, що вручається з 2018 року з метою забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів громадян України, незаконно затриманих, утримуваних рф, окупаційною адміністрацією росії, яка встановила та здійснює загальний контроль на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі. Призначається на період незаконного затримання, утримання та протягом одного року після звільнення.

 

Її отримували Владислав Єсипенко, Станіслав Асєєв, Олег Сенцов та інші політв’язні й  політув’язнені кремля. 

 

Нагадаємо, засуджений окупаційною владою Криму журналіст-фрилансер проєкту «Крим.Реалії» Владислав Єсипенко отримав премію PEN/Barbey Freedom to Write від PEN America.

 

Читайте також: Громадянська журналістика у лапах репресивної машини – Наріман Джелял про те, що відбувається у Криму

 

Чільне фото: Ґрати