Крим

Наріману Джелялу продовжили арешт в окупованому Криму

25.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На судовому слуханні у Криму в’язням рф Наріману Джелялу, Азізу та Асану Ахтемовим продовжили термін затримання під вартою на три місяці. Про це повідомила дружина Азіза Аділе Ахтемова.

«На судовому слуханні, що відбулося 21 липня, у справі Азіза та Асана Ахтемових, а також першого заступника Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла в’язням кремля продовжили термін затримання», — йдеться у повідомленні.

 

За словами Ахтемової, сторона звинувачення наполягала на продовженні арешту у СІЗО, оскільки стверджувала, що обвинувачені можуть втекти від слідства.

 

«Справа знаходиться на такій стадії, що Асан Ахтемов, Азіз Ахтемов та Наріман Джелял ніяк не змогли б уплинути на хід слідства, якби вони були під домашнім арештом. Оскільки докази вже надали і сторона звинувачення, і сторона захисту», — розповіла Аділе Ахтемова.

 

Арешт кримським татарам продовжили до 26 жовтня.

 

На самому слуханні сторона звинувачення викликала спеціаліста з газопостачання, який не зміг дати конкретних відповідей на поставлені питання.

 

Як зазначила Аділе Ахтемова, часто звучали фрази «можливо», «найімовірніше», також неточно відповідав і вибухотехнік, якого викликали до суду раніше.

 

У вересні минулого року у тимчасово окупованому рф Криму силовики провели незаконні обшуки і затримали першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, а також активістів Ельдара Одаманова, Азіза й Асана Ахтемових, Шевкета Усеїнова.

 

6 вересня Київський районний «суд» Сімферополя заарештував Джеляла та братів Ахтемових до 4 листопада. Раніше Азіз Ахтемов заявив у суді, що написав явки з повинною під тортурами.

 

Джеляла обвинувачують у вчиненні диверсії на газопроводі в селі Перевальне Сімферопольського району (ч. 1 статті 281 КК рф). Йому загрожує до 20 років ув’язнення.

 

Нагадаємо, Нарімана Джеляла арештували у вересні 2021 року.

 

Читайте також: Громадянська журналістика у лапах репресивної машини – Наріман Джелял про те, що відбувається у Криму

 

Джерело: QIRIM.News