Дорж Бату

NASA: Дорж Бату не був співробітником, але працював з нашим підрядником

15.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американське космічне агентство (NASA) заявило, що Андрій Васильєв, відомий під псевдонімом Дорж Бату, не працював у цій структурі. Про це повідомило BBC News Україна, яке надіслало запит до NASA.

«Андрій Васильєв працював з підрядником NASA (Andrey Vasiliev was engaged with a NASA contractor) у 2013-2016 роках, але наразі не пов’язаний з агентством. Його погляди не відображають офіційні погляди NASA або уряду Сполучених Штатів», — відповіли в NASA на запит.

 

На прохання розлогіше розповісти про повноваження Васильєва або подробиці його роботи, у NASA поки що не відповіли.

 

Як зазначили у BBC, практика залучення підрядників до робіт NASA доволі поширена. Щодо роботи Васильєва, то NASA повідомляє, що він був залучений з 2013 до 2016 року. Однак, сам письменник, в інтерв’ю «Українській правді», що було опубліковане 2 червня 2018 року, каже про свою роботу в NASA в теперішньому часі. Також він не спростовує тезу про те, що на той момент працював оператором корекції траєкторій Центру управління аеронавтики та досліджень космічного простору США на військовій базі.

 

Дорж Бату — український письменник бурятського походження. З 2011 року живе та працює в США.

 

Станом на 2022 рік видав п’ять романів: Франческа. Повелителька траєкторій (2018), Франческа. Володарка офіцерського жетона (2019), Моцарт 2.0 (2020), Таємниця старого Лами (2021), Коко 2.0 (2022).

 

Як відомо, Видавництво Старого Лева припинило співпрацю з Доржем Бату через неспроможність ним довести правдивість своєї біографії.

 

Читайте також: Доржа Бату звинуватили у фальсифікуванні біографії, він заперечив

 

Фото: фейсбук Доржа Бату