злочини рф

Національну бібліотеку імені Ярослава Мудрого пошкодила російська ракета

10.07.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Приміщення Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого у Голосіївському районі постраждало від чергової російської масованої ракетної атаки на Україну. Про це повідомили на фейсбук-сторінці бібліотеки.

Ударною хвилею вибило всі вікна і частину дверей в обмінному й резервному фондах.

 

 

Під час повітряної тривоги співробітники бібліотеки встигли вчасно спуститися в укриття, тож загиблих немає.

 

«Відділ обмінного та резервного фондів бібліотеки є головним методичним та координаційним центром з питань обміну й розповсюдження документів в Україні, здійснюючи щорічно перерозподіл близько 300 тисяч видань», — зазначили у дописі.

 

 

Зараз бібліотека займається оформленням всіх потрібних документів, щоб чимскоріше відновити приміщення й продовжити роботу.

 

«Бібліотечній спільноті невимовно болить від чергового злочину країни агресора. Бажаємо всім працівникам бібліотеки якнайшвидше відновитися від пережитого і трансформувати лють та безсилля у відновлення рідних стін та фондів», — відреагували в Українській бібліотечній асоціації.

 

Як повідомлялося, у Міністерстві культури та інформаційної політики розглядають питання скорочення мережі закладів культури, у тому числі бібліотек.

 

Також ми писали про те, що численні українські видавництва фінансово підтримують дитячу онкологічну лікарню «Охматдит» після прямого влучання в неї російської ракети

 

Читайте також: Зруйновані, але незламні: бібліотеки під російською окупацією та їхній шлях до відновлення

 

Фото: фейсбук-сторінка Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого