* ESC - закрити вікно пошуку
Нобелівська премія
Нобелівська премія назвала лавреатку з літератури за 2024 рік
10.10.2024Лавреаткою Нобелівської премії з літератури 2024 року стала південнокорейська письменниця Хан Кан. Про це стало відомо з онлайн-трансляції церемонії оголошення лавреата на сайті премії.
Премію їй присудили «за її насичену поетичну прозу, яка протистоїть історичним травмам і викриває крихкість людського життя».
«У своїй творчості Хан Кан протистоїть історичним травмам і невидимим наборам правил, а також у кожному зі своїх творів викриває крихкість людського життя. Вона має унікальне усвідомлення зв’язків між тілом і душею, живим і мертвим, і у своєму поетичному та експериментальному стилі стала новаторкою в сучасній прозі», — йдеться на сайті Нобелівської премії.
Письменниця народилася в 1970 році в південнокорейському місті Кванджу, перш ніж у віці дев’яти років переїхала з родиною до Сеула. Вона має літературне походження, її батько був відомим романістом. Поряд з письменницькою діяльністю вона також присвятила себе мистецтву та музиці, що відображено в усій її літературній творчості.
2016 року стала лавреаткою Міжнародної Букерівської премії за роман «Вегетаріанка», що розповідає про рішучу відмову жінки від м’ясних продуктів та про руйнівні наслідки такого рішення. В Україні цей текст вийшов у видавництві «КМ-Букс» у 2016 році.
Очільниця видавництва Vivat Юлія Орлова повідомила, що навесні 2025 року те видасть друком роман «Уроки грецької». «Ближче до виходу книжки напишу, чому ми звернули на неї увагу, а поки скажу, що це історія двох людей, які зійшлися разом у момент страждання і болю — чоловік, який втрачає зір, зустрічається із жінкою, яка втратила мову», — написала Орлова.
Нагадаємо, у 2020 році Нобелівську премію з літератури отримала поетка зі США Луїза Глюк, у 2019 році – австрійський письменник Петер Гандке. Лавреатом 2021 року став британсько-танзанійський письменник Абдулразак Гурна, лавреаткою 2022 — французька письменниця Анні Ерно, 2023 — норвезький письменник Йон Фоссе.
Читайте також: Нобелівська премія для України: чому найпрестижніша літературна премія досі не наша
Чільне зображення: Читомо, nobelprize.org
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості