* ESC - закрити вікно пошуку
Адольф Гітлер
Нове видання «Майн Кампф» у Польщі спровокувало скандал
08.02.2021Критична версія книги Адольфа Гітлера викликала неоднозначну реакцію польських істориків і випад російського міністерства закордонних справ. Про це повідомляють польські ЗМІ.
Два тижні тому в польському видавництві Bellona вийшла критична версія гітлерівської «Майн Кампф» з орієнтовно 2 тисячами приміток і пояснень до оригінального тексту. Критичний варіант книги підготував історик Цезарій Круль. Він запевнив, що видання передусім призначене для наукових досліджень, а не для широкого загалу. Тієї ж думки дотримуються і в Інституті національної пам’яті Польщі. Його очільник впевнений, що видання книги не повинно викликати негативну реакцію, якщо дискусія вестиметься лише в дослідницькому середовищі.
Проте, Товариство боротьби з антисемітизмом імені Яна Карського у спеціальній заяві висловило обурення через нове видання «Майн Кампф». Там не бачать жодних ґрунтовних чи історичних підстав для публікації «психопатичного маніфесту», що мав згубні наслідки та спричинив злочини проти людяності.
Разом з тим, історик Войцєх Рошковський спрогнозував значні репутаційні втрати для Польщі. Частково підтвердженням цього, як він вважає, стала реакція російського МЗС, речниця якого звинуватила Варшаву в нових спробах «фальсифікації історії».
До слова, нинішнє видання книги Гітлера у Польщі вирішили не рекламувати для збільшення продажу. Крім того, ціну видання спеціально завищили, аби не викликати інтерес пересічного читача. Нині на сайті видавництва «Майн Кампф» можна придбати за 150 злотих (понад 1100 грн.).
Книга, що була написана Гітлером в ув’язненні та стала дороговказом у політиці Третього рейху, вже двічі виходила друком у Польщі – в 1992 та 2005 роках.
Раніше повідомлялося, що індійське видавництво вилучило з продажів дитячу книжку, у якій Адольф Гітлер потрапив у список «дивовижних лідерів, які присвятили життя покращенню своєї країни та громадян».
Також радимо прочитати кого з авторів цензурували в Україні.
Джерело: Укрінформ
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості