Артем Біденко

Очолити Українську асоціацію видавців і книгорозповсюджувачів може Артем Біденко

17.09.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Колишній держсекретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко ймовірно стане президентом Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК). Про це стало відомо з власних джерел Читомо.

В Асоціації розповіли, що вирішили провести збори у три етапи. На перших двох до складу УАВК прийняли 23 нових учасників. Також створили робочу групу реформування і напрацювання напрямків, яка готує третій етап зборів Асоціації, який проведуть наприкінці жовтня — на початку листопада 2024 року. 

 

Також зазначили, що на посаду президента УАВК надійшла одна заява від Артема Біденка, тобто нині він — єдиний кандидат. До обрання нового президента його обов’язки тимчасово виконуватиме Олександр Красовицький.  

 

За даними Читомо, є група видавців, які категорично проти кандидатури Біденка.

 

Артем Біденко — колишній державний секретар Міністерства інформаційної політики, позаштатний радник ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України», консультант англомовної диджитал-платформи The Gaze. 

 

Закінчив «Києво-Могилянську Академію» за спеціальністю «політологія» за напрямком «політична реклама та комунікації».

 

Працював в аналітичних установах експертом з внутрішньої політики й партійних комунікацій: Інститут політики, Лабораторія законодавчих ініціатив, Міжнародний інститут порівняльного аналізу. Має свій блог у багатьох виданнях, у тому числі в «Українській правді».

 

З 2003 року до 2014 працював керівником Асоціації зовнішньої реклами України, з 2005 року до 2014 року був співвласником декількох компаній, в тому числі рекламних агенцій повного циклу. З 2007 до 2014 року очолював консалтингову групу SA Political Communications. Читав курси з реклами й піару, зокрема в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова. Член Міжнародної асоціації нейромаркетингу для науки та бізнесу (NMSBA), Громадської ради при парламентському комітеті з питань інформації та свободи слова. З 1 серпня 2014 року очолював Управління з питань реклами КМДА.

 

З 19 лютого 2015 року був заступником Міністра інформаційної політики України, керівником апарату, а з 2017 року — державним секретарем МІП України. У 2019-2020 роках був державним секретарем Міністерства культури, молоді та спорту та Міністерства культури та інформаційної політики. У липні 2020 року звільнився з державної служби й очолив громадську організацію «Інститут інформаційної безпеки».

 

У розслідуванні журналістів NGL.media 2023 року йдеться, що компанії та підприємці, пов’язані родинними чи дружніми зв’язками Артема Біденка, за неповні три роки отримали від Міністерства культури та інформаційної політики 70,5 млн грн. 

 

Артем Біденко у своєму інтерв’ю для «Детектор Медіа» прокоментував, що цифра 70,5 млн гривень — це помилка, а згадані компанії насправді отримали 54,5 млн гривень. Також він вважає, що заголовок розслідування «клікбейтний», журналісти використовували «літературні прийоми». Крім того, Біденко не побачив проблеми в тому, що компанія його тестя Віталія Шаповаленка виконувала замовлення від підприємств Мінкульту.

 

Нагадаємо, що за каденції Біденка у 2018 році МІП впровадив програму підтримки вітчизняного книговидання для потреб населення східної частини країни, а також популяризації України як європейської держави. Зокрема, міністерство підтримало закупівлі таких видань (перелік книжок не повний):

 

  • «Олег Сенцов» Олександра Мимрука (видавництво «Фоліо»);
  • «У вогняному кільці» Юрія Руденка, Анастасії Воронової, Сергія Глотова, Анастасії Глотової й Дмитра Путяти (видавництво «Фоліо»);
  • «Душу й тіло ми положим за нашу свободу» Миколи Лазаровича (ПП «Формат»);
  • «Мальована історія незалежності України» і «Веселих свят!» Братів Капранових (видавництво «Зелений пес»);
  • «Літопис українського Донбасу: Донбас в часи Визвольних Змагань 1917-1921 років» Юрія Косенка (ПП «Формат»);
  • «Rise after a fall» Геннадія Афанасьєва (видавництво «Фоліо»);
  • «Володимир Вернадський» Леоніда Томи (видавництво «Фоліо»);
  • «Олександр Довженко» Тетяни Панасенко (видавництво «Фоліо»);
  • «Made in Ukraine: купуй, смакуй, мандруй» Юлії Савостіної, Лали Тарапакіної і Юлії Аврори Огородник (видавництво «Саміт-Книга»);
  • «Книга-мандрівка. Україна» від Green Penguin;
  • «.RAW Україна на передовій» від StratCom Ukraine.

 

Як повідомлялося, Олександр Афонін пішов з посади президента Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК).

 

Читайте також: Нам потрібен європейський фонд підтримки українських видавців — Афонін у Франкфурті