Олександр Афонін

Нам потрібен європейський фонд підтримки українських видавців — Афонін у Франкфурті

20.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Олександр Афонін, президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК), виступив із промовою на Франкфуртському книжковому ярмарку. Про це повідомила кореспондентка Читомо Вікторія Фещук.

Афонін наголосив, що так звана російська «денацифікація» — спосіб виправдання геноциду росії проти України, який та розпочала з метою стерти українську державу та багатоетнічну націю.

 

«Ракетні обстріли руйнують як урядові будівлі й інфраструктурні об’єкти, так і бібліотеки, книгарні, видавництва. Українську книжку »вичищають« зі шкіл, бібліотек, університетів на тимчасово окупованих територіях. Попри божевілля агресора, видавнича галузь в Україні продовжує розвиватися. Ми працюємо в умовах великих людських, економічних, матеріальних та фінансових втрат, надсилаємо книжки по Україні й за кордон, оскільки багатьом українцям довелося тимчасово покинути домівки», — зазначив Афонін.

 

Він зауважив, що під час повномасштабної війни надзвичайно важливо не втрачати зв’язку з міжнародною книговидавничою галуззю, більш того, посилювати її, роботи двосторонньою.

 

«Я впевнений, що кожен, хто турбується про Україну та українську книжку, знає, що Україна не зможе збудувати цей двосторонній зв’язок без сторонньої допомоги. Моральна, інституційна, фінансова підтримка від іноземних колег ієвропейської влади неймовірно потрібна», — додав президент УАВК. Він повідомив, що задля цього українська видавнича спільнота закликає Європейський парламент, Європейську комісію, Федерацію європейських видавців та уряди країн ЄС створити спеціальний фонд українського книговидання.

 

Він покликаний забезпечувати:

  • переклад і просування українських авторів;
  • закупівлю українських та іноземних книжок для українських бібліотек;
  • закупівлю українських книжок для книгозбірень світу;
  • друк підручників;
  • фінансування українських видавництв і друкарень, що постраждали від російської агресії.

 

Афонін також нагадав, що російські видавці стали засобом поширення пропаганди, а жодне російське видавництво з початком повномасштабної війни не виступило проти війни чи не підтримало Україну. «Я сподіваюся, любі колеги, ви вже зрозуміли роль, яку російські видавці роками відіграють у продукуванні й поширені пропаганди і до початку російсько-української війни, і після. Ця роля робить співпрацю з ними в теперішніх умовах неприпустимою», — підсумував видавець.

 

Олександр Афонін також зазначив, що для нього було за честь виступати після промови президента України Володимира Зеленського.

 

Нагадаємо, Франкфуртський книжковий ярмарок у 2022 році відбувається з 19 по 23 жовтня. Україну на події представляють 10 письменників та 43 видавці, зокрема на національному стенді.

 

Чільна світлина: Вікторія Фещук