Володимир Зеленський

Зеленський виступив на Франкфуртському книжковому ярмарку

20.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Президент України Володимир Зеленський виступив на Франкфуртському книжковому ярмарку. Про це повідомила кореспондентка Читомо Вікторія Фещук.

Президент України виступив перед представниками книжкового сектору.  У його промові ішлося про те, що росії стає менше у просторі культури, але більше — у просторі руйнації, бо замість того, щоб імпортувати культуру, росія імпортує смерть, як і Іран.

 

Зеленський наголосив, що люди у світі повинні знати, що свобода може вистояти, а вбивці і кати понесуть відповідальність за свої злочини.

 

«В Європі ще достатньо людей, які закликають розуміти росію, але водночас не визнають тероризм. Чому? Одна відповідь — дефіцит знання. Дефіцит знань про злочини. Запитайте себе — чи застраховані ви від вибухів? росія дала зрозуміти, що не визнає жодних меж. Пишіть про це, читайте про це, робіть усе, щоб люди знали, скільки загинуло за права. Погляньте, через що проходять наші люди. Погляньте і розповідайте, бо це загрожує й іншим народам Європи», — зауважив президент України. 

 

 

Окрім того, Пітер Краус фон Клефф, президент Федерації європейських видавців, порадив відвідати український національний стенд. «Культура здатна створити спільний простір для людей, на відміну від політики», — зауважив він, посилаючись на слова Сергія Жадана.

 

Юрген Боос, генеральний директор Франкфуртського книжкового ярмарку, запросив відвідувачів ярмарку послухати поп-музичний апґрейд української поезії «Фокстроти» від письменника Сергія Жадана, поетки Любові Якимчук та музиканта Юрія Гуржи, що відбудеться 21 жовтня.

 

Володимира Зеленського запросили виступити Frankfurter Buchmesse та Federation of European Publishers. Подія відкрита для публіки, вона відбулася в кімнаті Harmonie в приміщенні Congress Centre.

 

Франкфуртський книжковий ярмарок (нім. Frankfurter Buchmesse) — найважливіший у світі міжнародний книжковий ярмарок, а також значний соціальний та культурний захід. Він має на меті бути найголовнішою бізнесовою подією для видавців, інформуючи їх про світові тенденції у книговиданні, даючи можливість контактувати з гравцями ринку і, перш за все, допомагати їм застосовувати інноваційні бізнес-моделі у книжковій та медійній індустрії.

 

Як відомо, Франкфуртський книжковий ярмарок у 2022 році відбувається з 19 по 23 жовтня. Україну на події представляють 10 письменників та 43 видавці.