аукціон

Одну з найменших книжок у світі продали на аукціоні в Брюсселі

21.12.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Одну з найменших книжок у світі «Молитва Господня» продали на аукціоні в Брюсселі за 4200 євро (3500 фунтів стерлінгів). Про це повідомляє The Guardian.

Книжка під назвою «Молитва Господня» була однією з кількох сотень видань, опублікованих у 1952 році Музеєм Ґутенберґа в Майнці, що в Німеччині, у межах ініціативи зі збору коштів для оплати реконструкції будівлі після Другої світової війни. Видання в шкіряній палітурці розміром 5 мм на 5 мм — як кінець олівця — містить версії молитви «Отче наш» голландською, англійською, американською англійською, французькою, німецькою, іспанською та шведською мовами.

 

Спершу видання оцінювали від 1000 до 1500 євро, але анонімний покупець придбав його на аукціоні Arenberg за 3500 євро, через додаткові витрати ціна зросла до 4200 євро.

 

«Друкований текст настільки дрібний, що ви не зможете прочитати його неозброєним оком, тільки за допомогою сильного збільшувального скла», — зазначає аукціоніст Анрі Годтс.

 

 

 

Книжка була в комплекті з металевими друкарськими формами, які використовувалися для її виготовлення. Годтс додає: «Копія була в колекції десятки років. Вона зберігається в скриньці з коштовностями так, ніби це дорогоцінний камінь. За бажання ви навіть можете помістити її в прозорий самоцвіт і носити на шиї як прикрасу».

 

Заклад, у якому зберігався примірник, є одним із найстаріших у світі музеїв друкарства, названих на честь Йоганна Ґутенберґа — першовідкривача механічного друку в Європі в XV столітті.

 

Нагадаємо, що Ви теж можете взяти участь в аукціоні — Читомо запустило власний благодійний аукціон.

 

Читайте також: Свято форми: найкрасивіші книжки Швейцарії.