Бельгія

Україна вперше бере участь у Брюссельській книжковій виставці з національним стендом

05.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У 2024 році Україна вперше бере участь у Брюссельській книжковій виставці з національним стендом. Про це Читомо повідомив Український інститут книги.

Гаслом участі України є Fragility of Existence (Крихкість існування).

 

«Це третя франкомовна країна, де Інститут є організатором чи співорганізатором національного стенда. Два роки поспіль Україна брала участь на ярмарку в Монреалі, до того був Париж, зараз — Брюссель. Головна мета — збільшити кількість перекладів української літератури французькою мовою, а для цього нам потрібно збільшити присутність на франкомовних ярмарках», — розповіла Олена Одинока, заступниця директорки Українського інституту книги з питань міжнародної співпраці.

 

На національному стенді свої книжки представляють 7 українських видавництв:

 

  • «НК-Богдан»;
  • «ТУТ»;
  • «Мала академія наук України»;
  • «Парасоля»;
  • «Вільний вітер»;
  • «Саміт-книга»;
  • «Час Змін Інформ».

 

Загалом відвідувачі виставки зможуть познайомитися із близько 80 українськими виданнями. У літературній програмі Брюссельської книжкової виставки, зокрема, розмова «Writing in war: resistance or resilience» між українською поеткою Любою Якимчук та хорватською письменницею Željka Horvat Čeč та розмова «The enlargement of Europe: what are the challenges?» між українським письменником Андрієм Курковим та австрійським поетом Робертом Менассе.

 

Брюссельська книжкова виставка — це подія, яка своєю місією бачить популяризацію читання та літератури. З 2016 року особливу увагу організатори приділяють групам населення, які через обставини читають мало або взагалі не мають змоги читати: емігрантам, неписьменним, людям похилого віку, незрячим, людям, які потрапили в складні життєві ситуації тощо. Виставка прагне зруйнувати віртуальні, психологічні, економічні й соціальні бар’єри між книжкою й авдиторією, менш підготовленою до читання. Виставка започаткована 1969 року в Брюсселі. У 2024 році вона відбувається з 4 по 7 квітня. Почесним гостем цьогорічного ярмарку є Європейський Союз.

 

Як повідомлялося, у 2019 році Україна вперше взяла участь у Монреальському книжковому салоні  національним стендом.

Читайте також: Лондонський ярмарок 2024: пошук рівноваги між комерцією, етикою та реаліями України

Фото: УІК