Бельгія

Український поет-військовослужбовець Ігор Мітров виступив на Європейському поетичному слем-чемпіонаті

26.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український поет-слемер і військовослужбовець Ігор Мітров взяв участь у десятому Європейському поетичному слем-чемпіонаті (European Poetry Slam Championship) 2023 у Бельгії. Про це повідомив сам Мітров на своїй фейсбук-сторінці. 

Поет-військовий читав вірш «Коли два десятки зброяків» українською мовою з перекладом на екрані різними мовами й англійськими субтитрами на трансляції. Організаторкою виступила виконувачка обов’язків генерального директора Державної агенції промоції культури України Оксана Фещак.

 

«Для Ігоря Мітрова це був довгий і складний процес — поїхати й виступити в Антверпені, але я дуже рада, що він цей шлях подолав», — зазначила перекладачка й письменниця Галина Крук, котра запропонувала кандидатуру Ігоря Мітрова для виступу на чемпіонаті. «Восени на фестивалі Transpoesie у Бельгії до мене звернувся директор і організатор Європейського поетичного слем-чемпіонату, бо вони хотіли запросити на 10-ту річницю чемпіонату, яка цими днями відбувалася в Антверпені, українського слемера. Мені дуже хотілося, щоб це був український поет-слемер, який не просто пише про війну, а й сам воює», — розповіла вона.

 

Слем-чемпіонат відбувся 20 січня й тривав 5 годин, у прямому етері було 5 тисяч переглядів. Переглянути запис можна за посиланням. Виступ українця можна побачити на такому таймкоді: 1:32:44.

 

Усього виступив 31 конкурсант з таких країн:

 

 

Переможці:

 

  • перше місце — Joonas Veelmaa (Естонія);
  • друге місце — Mama Fiera (Іспанія);
  • третє місце — Mithago (Англія).

 

Зазначимо, хоч Ігор Мітров не переміг у Європейському поетичному слем-чемпіонаті, важливо, щоб такі заходи відбувалися й українські письменники-військові набували видимості за кордоном. Участь українців під час російської повномасштабної війни у таких конкурсах є важливою.

 

European Poetry Slam Championship — міжнародний поетичний чемпіонат зі слем-поезії. Він є частиною фестивалю Downtown New York.

 

Читайте також: Ігор Мітров: Богемний поет на війні перетворюється у звичайного солдата

 

Як повідомлялося, у боях за звільнення Запорізької області загинув поет, військовий 82-гої десантно-штурмової бригади ЗСУ Олексій Івакін, який був натхненником і учасником культурного центру «Харківський SLAM».

 

Чільне фото: скриншот трансляції Європейського поетичного слем-чемпіонату