Василь Стус

Офіс Зеленського розповів, ким є Медведчук у книжці про Стуса

20.10.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Офіс президента прокоментував рішення Дарницького районного суду міста Києва у справі стосовно книжки «Справа Василя Стуса». Коментар опублікований на офіційному сайті глави держави.

 

Повідомляється, що Офіс президента взяв до відома рішення Дарницького суду щодо книжки «Справа Василя Стуса», а також заяви Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat про намір подати апеляцію.

 

У відомстві зазначають, що здивовані деякими формулюваннями у рішенні суду, хоча не ставлять під сумнів незалежність судової гілки влади в Україні.

 

«Однак, оскільки ця книга є опрацюванням реальної репресивної кримінальної справи проти Василя Стуса, яка була порушена в СРСР та за якою він був засуджений, вважаємо дивним визначення позивача Медведчука В. В. як «персонажа (дійової особи) твору». Більшу частину змісту книги становить точний передрук матеріалів кримінальної справи. Тобто суто документальна основа книжки не викликає найменших сумнівів.

 

Отже, саме за цією логікою книги, Медведчук В. В. є учасником справжнього процесу, який мав місце в історії, а не просто «персонажем твору». Поведінка учасника проаналізована виключно на підставі документально зафіксованих фактів, які не є продуктом літературної творчості авторів і літературною вигадкою», – йдеться в коментарі.

 

Офіс президента нагадує, що цензура в Україні прямо та недвозначно заборонена Конституцією і закликає «чесно дивитися на події минулого нашого народу та дії або бездіяльність окремих осіб».

 

«Виходимо з того, що наукові дослідження історії, опрацювання матеріалів історії нашого народу, зокрема за допомогою інструментів публіцистики, не можуть обмежуватися через емоції окремих учасників подій минулого. Незалежно від сьогоднішнього статусу та політичної позиції цих учасників», – наголосили у відомстві.

 

Нагадаємо, вчора, 19 жовтня Дарницький районний суд міста Києва заборонив розповсюдження книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» до усунення з неї інформації, що порушує право Медведчука на повагу до честі та гідності.

 

Протягом години після озвучення рішення суду, книжку розкупили. Це сталося вже вдруге. У липні, на тлі суду, читачі так само розкупили весь тираж.

 

Новий наклад обіцяють обов’язково додрукувати. Передзамовлення можна зробити на сайті видавництва Vivat або приватним повідомленням Вахтангу Кіпіані у Facebook.

 

Нагадаємо: Віктор Медведчук подав до суду позов з вимогою заборонити продаж книжки «Справа Василя Стуса» у серпні 2019 року. Перше засідання у цій справі відбулося у Дарницькому суді 2 жовтня 2019 року.

 

Генеральна директорка видавництва Viva Юлія Орлова вважає, що позов Медведчука є спробою тиску на свободу слова і друку.

 

Читайте також: «Я відмовляюсь від адвоката Медведчука»: що ховає в собі книжка про Стуса