Букерівська премія

Оголосили лауреата Букерівської премії 2021 року

04.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Лауреатом цьогорічної Букерівської премії став письменник з Південноафриканської Республіки Деймон Галгут. Про це повідомили на сайті нагороди.

За роман «The promise» (видавництв Chatto & Windus) Деймон Галгут отримав статуетку і 50 тисяч фунтів стерлінгів.

У книжці йдеться про білу родину Свартів, які збираються на похорон родички. Молоде покоління ненавидить все, за що стоїть сім’я, не в останню чергу через недотриману обіцянку чорношкірій жінці, яка працювала на них усе своє життя. Після багатьох років служби Саломеї пообіцяли власний дім, власну землю, але так чи інакше, що минає кожне десятиліття, ця обіцянка залишається невиконаною.

 

Деймон Галгут (1963) − південноафриканський письменник і драматург, який написав свій перший роман у віці 17 років, його твори входили у короткі списки Букерівської премії у 2003 і 2010 роках. «The promise» («Обіцянка») − його дев’ятий роман. За його книжкою «Кар’єр» зняли два фільмиВін виріс у Преторії, де відбуваються події роману «Обіцянка», живе в Кейптауні. Зараз працює над збіркою оповідань.

 

Букерівська премія (The Man Booker Prize) − одна з найпрестижніших літературних премій англомовного світу й світу загалом. Перше вручення відбулося 1969 року. На Букерівську премію художньої літератури можуть претендувати твори письменників будь-якої національності, написані англійською мовою та опубліковані у Великобританії чи Ірландії.

 

До цьогорічного журі премії увійшли: історик Майя Джасаноф (голова), письменниця і редакторка Горація Гаррод, акторка Наташа МакЕлхоун; письменник і професор Чігізі Обіома, письменник і колишній архієпископ Роуен Вільямс.

 

Як відомо, у довгий список цьогорічних номінантів увійшли 13 книжок, у короткий − 6.

 

Нагадаємо, торік лауреатом Букерівської премії став шотландсько-американський письменник Дуґлас Стюарт.