літературні премії

Оголосили лавреата премії імені В’ячеслава Чорновола 2022 року

04.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Шеф-редактор журналу «Універсум» Олег Романчук став лавреатом премії імені В’ячеслава Чорновола за публіцистичну збірку воєнного часу «Не бійсь. Не зраджуй. Не мовчи». Про це Читомо повідомили в Держкомтелерадіо.

Усього на премію надійшло 15 робіт: книжки, газетні публікації, а також два радіотвори, що вийшли в ефір Українського радіо, та один документальний фільм. За премію змагалися журналісти, письменники, науковці з Києва, Львова, Одеси, Чернівців, Сумщини, Запоріжжя.

 

У збірці «Не бійсь. Не зраджуй. Не мовчи» Олега Романчука представлені твори, що висвітлюють вісім років гібридної  російсько-української війни. 

 

«Автор аналізує політичні, економічні, соціальні процеси, досліджує драматичні і трагічні події в Україні на фронті, в тилу, на інформаційному полі брані зокрема. Книга вийшла 2020 року у львівському видавництві “Універсум”», — зазначають у Держкомтелерадіо.

 

Олег Романчук — український письменник, журналіст, член Світової організації періодичної преси (Брюссель), автор наукових статей і досліджень із проблем культури, політичної і воєнної історії України. Засновник журналу політології, футурології, економіки, науки та культури «Універсум» (від 1993) і «Світ пригод».

 

Премію імені В’ячеслава Чорновола за найкращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджують щороку, починаючи з 2004, за твори, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національній свідомості та самобутності. Премію присуджують до дня народження В’ячеслава Чорновола – 24 грудня. Грошова винагорода становить ₴20 тис.

 

Нагадаємо, у 2021 лавреаткою премії стала Людмила Житня.

 

Читайте також: Премії та літературні конкурси: можливості для авторів

 

Фото: Софія Соляр, theukrainians