конкурси

Премії та літературні конкурси: можливості для авторів

11.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Раніше ми вже писали про можливості під час війни: допомогу за кордоном, стипендії та резиденції. Сьогодні ж розповідаємо про 16 актуальних літературних конкурсів від українського уряду, громадських організацій та фондів для письменників й перекладачів. Деякі з них тривають до кінця року, тож не складайте свої рукописи у шухляду і беріть участь!

Конкурси для письменників і перекладачів

  • Всеукраїнська літературно-мистецька премія «Київська книга року»

Мета організаторів премії  підтримати творчих діячів, відзначити авторів, видавництва, представників творчої спільноти, які зробили значний внесок у популяризацію української книжки.

 

На конкурс подаються оригінальні книжки українською мовою, видані протягом останніх трьох років в Україні.

 

Дедлайн: 1 серпня

 

Детальніше про конкурс на здобуття премії за посиланням. 

  • Конкурс на здобуття премії імені Богдана Хмельницького

Премія присуджується за найкраще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва у 2022 році.

 

В описі конкурсу зазначається, що твори літератури й мистецтва, публіцистики й журналістики мають бути спрямовані «на утвердження високих гуманістичних, державотворчих ідеалів, підняття престижу Збройних Сил України, пропаганду військової служби, формування у військовослужбовців і молоді національної самосвідомості, гідності, духовності і культури, почуття патріотизму, вірності військовим традиціям Українського народу».

 

Дедлайн: 1 серпня

 

Детальніше про конкурс на здобуття премії за посиланням. 

  • Конкурс на здобуття літературної премії імені Івана Корсака

На здобуття премії приймаються твори, які присвячені темі історії України. 

 

Переможця нагороджують 15 вересня у день народження письменника у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (м. Луцьк). Лауреат одержує диплом, медаль, а також грошову винагороду 50 тисяч гривень.

 

Літературну премію імені Івана Корсака заснувало у 2018 році видавництво «Ярославів Вал». Лавреатами премії у попередні роки ставали Петро Кралюк, Микола Суховецький, Юрій Винничук. Минулого року премію виборола українська письменниця, казкарка Зірка Мензатюк.

 

Дедлайн: 25 серпня

 

Детальніше про конкурс на здобуття премії за посиланням. 

  • Конкурс на здобуття премії імені Григорія Кочура

Премія присуджується за найкращі переклади українською мовою визначних творів світової поезії та вагомі перекладознавчі праці в царині українського художнього перекладу.

 

Дедлайн: 29 серпня

 

Детальніше про конкурс на здобуття премії за посиланням. 

  • Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

Премія присуджується двом авторам за переклади з різних мов. До участі в конкурсі приймаються завершені переклади у вигляді книжок або в окремих випадках знакові публікації в часописі «Всесвіт», оприлюднені протягом останніх п’яти років.

 

Лавреати отримують дипломи переможців та грошову винагороду. Преміальний фонд становить 10 тисяч гривень, проте може змінюватися. 

 

Дедлайн: 10 вересня

 

Детальніше про конкурс на здобуття премії за посиланням. 

  • Конкурс документальної прози «Українці в Польщі: історія порятунку»

«Українці в Польщі: історія порятунку» — це літературний конкурс на правдиву історію, що документує досвід українців, які стали біженцями внаслідок війни в Україні й знайшли притулок у Польщі.

 

Розповідь може мати жанр журнальної статті, щоденника, мемуарів, есе чи нарису, а також містити елементи різних жанрів.ю

 

Дедлайн: 15 жовтня

 

Детальніше про конкурс за посиланням. 

  • Конкурс на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського

Заявки на конкурс приймаються у двох номінаціях: за переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів і за переклад творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу.

 

Дедлайн: 1 листопада

 

Детальніше про конкурс на здобуття премії за посиланням. 

  • Конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема

Премія імені Шолом-Алейхема присуджується щорічно у березні, до дня народження Шолом-Алейхема. 

 

На конкурс можуть бути подані письменники, перекладачі, сценаристи, драматурги за найкращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів, а також сприяють поширенню позитивного іміджу України у світі.

 

Дедлайн: 1 листопада

 

Детальніше про конкурс на здобуття премії за посиланням. 

  • Конкурс оповідань «Open World»-2022

Тема цьогорічного конкурсу – «Україна 4.5.0». Зокрема її обрали тому, що умовний сигнал 4.5.0. застосовується українськими військовими у значенні: «все спокійно, ситуація під контролем».

 

На конкурс приймаються прозові твори українською мовою, які раніше не публікувалися. 

 

Відзначені оповідання й тексти, які потрапили до короткого списку, надрукують у колективній збірці за 2022-й рік. Її презентують в Україні та за кордоном. Крім того, планується переклад оповідань на англійську. 

 

Дедлайн: 1 листопада

 

Детальніше про конкурс за посиланням. 

  • Міжнародний літературний конкурс «Хто ж є на світі, щоб був без гріха»

До участі в конкурсі приймаються поетичні твори, які обмежуються «повними» двадцятьма рядками (п‘ять класичних чотиривірші), та прозові твори до 10 000 знаків. 

 

Твори переможців перекладуть німецькою мовою та надрукують на сторінках міжнародного журналу «Склянка Часу*Zeitglas» у 2022 році. Автори трьох найкращих оповідань будуть відзначені нагородами.

 

Конкурс приурочений до 300-ліття від дня народження Григорія Сковороди. 

 

Дедлайн: 1 листопада

 

Детальніше про конкурс за посиланням. 

  • Конкурс на здобуття премії імені Лесі Українки

Заявки приймаються на участь у конкурсі за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва.

 

Премія присуджується у чотирьох номінаціях: літературні твори для дітей та юнацтва, художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва, театральні вистави для дітей та юнацтва, кінотвори для дітей та юнацтва.

 

Цю премію заснували за пропозицією Держкомтелерадіо у 2004 році. Вона присуджується щороку до дня народження Лесі Українки за твори, які «сприяють вихованню молодого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання».

 

Дедлайн: 1 грудня

 

Детальніше про конкурс на здобуття премії за посиланням. 

  • Конкурс рукописів від видавництва «Читай українською»

Видавництво «Читай українською» проводить на постійній основі конкурс рукописів для українських авторів. 

 

Пріоритет надається прозі у жанрі фантастики, нон-фікшн (психологія, саморозвиток), дитячій та підлітковій літературі, але розглядаються всі надіслані пропозиції.

 

Видавництво не рецензує рукописи та не веде листування з цього приводу. Термін розгляду рукописів – від 1 до 3 місяців. У разі зацікавленості, редактори сконтактують з вами.

 

Видавництво обіцяє: достойний гонорар, видання та оформлення коштом видавництва, інформаційний супровід та промоцію. 

 

Дедлайн: 31 грудня

 

Детальніше про конкурс за посиланням. 

Конкурси для журналістів

  • Конкурс «Честь Професії»

«Честь професії» — український конкурс професійної журналістики, який проводиться щорічно з 2010 року.

 

Цьогоріч подавати роботи можна у шести основних номінаціях: найкраще інтерв’ю; найкращий репортаж; найкраще новинне висвітлення резонансної події; найкраща аналітика; найкраще розслідування; найкраща публіцистика.

 

Участь у конкурсі можуть взяти усі, хто професійно займається журналістикою в Україні, – без обмежень за віком, типом ЗМІ (преса, телебачення, радіо, інтернет), жанром та сферою журналістики, регіоном роботи та проживання.

 

Конкурсні матеріали оцінюватимуть у два етапи. Спершу їх переглядатиме кваліфікована відбіркова комісія, її завдання – відібрати не менше 10 та не більше 30 найкращих матеріалів у кожній номінації, які будуть допущені до подальшого оцінювання. Про склад журі Читомо писали раніше

 

Дедлайн: 20 липня

 

Детальніше про конкурс за посиланням. 

  • Конкурс на здобуття премії імені В’ячеслава Чорновола

Премія присуджується щороку авторам нових оригінальних публіцистичних творів у галузі журналістики.

 

На конкурс висуваються твори, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності.

 

Дедлайн: 10 серпня

 

Детальніше про конкурс на здобуття премії за посиланням. 

Інші конкурси

  • Конкурс «Фантастичне Рівне» 2022

Конкурс оголошує громадська організація «ЛІТЕКО» для учнів загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, вихованців ліцеїв, технікумів, училищ, коледжів України, студентів і талановитої молоді.

 

Тема конкурсного твору обов’язково повинна бути пов’язана з Рівненщиною: її історією, культурою, природою (минуле, теперішнє або фантастичне майбутнє).

 

За результатами конкурсу журі обере найкращі твори, які будуть опубліковані у збірці. 

 

Дедлайн: 30 липня

 

Деталі за посиланням. 

  • Міжнародний конкурс відеопоезії і поетичних фільмів

Конкурс організовує фестиваль поетичного кіно ZEBRA — найбільша міжнародна платформа поетичного кіно у всьому світі. 

 

З 2002 року фестиваль пропонує поетам та кінотворцям з усього світу платформу для творчого обміну, мозкового штурму й зустрічей із широкою авдиторією.

 

До участі допускаються короткометражні фільми на вірші тривалістю не більше 15 хвилин, створені у 2021 році або після цієї дати. Переможці конкурсу будуть нагороджені грошовими призами.

 

Дедлайн: 1 серпня

 

Детальніше про конкурс за посиланням.