Журналістика

Відома лауреатка премії імені В’ячеслава Чорновола

03.10.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Комітет з премії імені В’ячеслава Чорновола за найкращу роботу в галузі журналістики присудив перемогу Людмилі Житній за книжку «Чорнобиль – очима жінок. Інтерв’ю з атомною катастрофою». Про це повідомляє офіційний сайт Держкомтелерадіо.

 

Людмила Житня — письменниця, публіцистка, членкиня Національної спілки письменників України. Лауреатка мистецько-літературної премії імені Олександра Білаша. За фахом лікар-гінеколог.

 

«Чорнобиль – очима жінок. Інтерв’ю з атомною катастрофою» (видавництво «Стелла –Град», 2020) – це збірка інтерв’ю з жінками-ліквідаторами та евакуйованими про події довкола Чорнобильської катастрофи, яка також містить архівні та документальні матеріали.

 

Окремо члени комітету відзначили роботи Михайла Скорика (книжка «На пожарищі власного серця. Студентський бунт – рік 1965»), Ігоря Зоца (книжка «Донбасія», видавництво «Ярославів вал»), Алли Ковтун (книжка «Сальдо великих грошей», видавництво «Букрек»), Василя Куйбіди (книжка «Державність, демократія та національна безпека», видавець «ТОВ «САК Лтд»).

 

Загалом на здобуття премії цього року надійшло 15 творів. Це переважно книжки, публікації у ЗМІ, а також один документальний фільм і один мультимедійний просвітницько-публіцистичний проєкт.

 

З повним переліком висунутих на здобуття премії робіт можна ознайомитись на сайті Держкомтелерадіо.

 

Премія імені В’ячеслава Чорновола за найкращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується щороку, починаючи з 2004-го. Нею відзначають твори, «що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національній свідомості та самобутності».

 

Вручення премії відбудеться напередодні дня народження В’ячеслава Чорновола – 24 грудня в аудиторії імені Чорновола Інституту журналістики Університету Шевченка.

 

Раніше повідомлялося, що організатори Дванадцятого конкурсу професійної журналістики «Честь Професії» оголосили перелік переможців.

 

Як відомо, експерти національної премії «Високі стандарти журналістики-2021» визначили довгий список номінантів.