вільнюс-2023

Оголосили програму Книжкового Арсеналу на Вільнюському книжковому ярмарку

08.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На запрошення організаторів Вільнюського книжкового ярмарку міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» створив програму подій, яка представить у Вільнюсі українську літературну та культурну сцену.

У програму увійшли:

  • дискусія про професійну солідарність українських та литовських письменників та волонтерів;
  • публічна розмова про творчі практики, творчі інструменти опору представників наших креативних спільнот;
  • поетичні читання українських та литовських поетів, книжкові презентації.

 

«Спеціальна програма подій стане продовженням партнерства та програмної співпраці фестивалю “Книжковий Арсенал” та Литовського інституту культури. Запрошення від наших партнерів до участі цього року почесне і відповідальне для нашої команди: на дати проведення Вільнюського книжкового ярмарку припадає 24 лютого, роковини початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Саме в цей день торік колеги відкривали свій ярмарок декларацією про рішуче засудження агресії, про підтримку народу України, про професійну солідарність та об’єднання прогресивних сил для допомоги нам в боротьбі за свободу та незалежність», — зазначила Юлія Козловець, координаторка міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

 

Серед подій:

  • у співпраці з Довженко-Центром відбудеться кінопоказ фільму Олександра Довженка «Земля» та обговорення того, як цей фільм «змінив кінематограф»;
  • документальний кіноперформанс STRICHKA;
  • у межах дитячої програми ярмарку заплановані театралізовані читання та творчі воркшопи;
  • виставки: Illustrated Ukraine від Клубу ілюстраторів Pictoric та Agrafka picturebook makers від творчої студії «Аґрафка», відбуватимуться кураторські екскурсії цими виставками для відвідувачів;
  • Медіа Форум, організований Міністерством культури Литовської Республіки;
  • творчі зустрічі та воркшопи для студентів Вільнюської академії мистецтв від українських художників-ілюстраторів.

 

Організований Українським інститутом книги національний стенд України експонуватиме добірку актуальних книжок українських видавців та стане центральним місцем зустрічі авдиторії ярмарку з українською книгою, видавцями, авторами.

 

На запрошення Книжкового Арсеналу в спеціальній програмі подій братимуть участь дитяча письменниця та поетка Катерина Міхаліцина, письменник Андрій Любка, поетка Галина Крук, художник Євген Арлов, поетка, перформерка Гаська Шиян, кінознавиця Альона Пензій, координаторка Міжнародного фестивлю «Книжковий Арсенал» Юлія Козловець, ілюстратори клубу Pictoric (Олена Старанчук і Олег Грищенко) та артстудія Аґрафка (Романа Романишин і Андрій Лесів).

 

«Минулого року, в лютому, Вільнюський книжковий ярмарок став місцем негайної підтримки для України, і досі таким залишається. Для нас найочевидніший крок — це запропонувати платформу цьогорічного Книжкового ярмарку нашим українським колегам, авторам, професіоналам літературної сфери й митцям, щоб вони могли говорити про найактуальніші питання, а також ділитися багатою культурою своєї країни. Дати голос Україні — це наш обов’язок і бажання, не лише в Литві, а й на міжнародному рівні», розповіла Рута Нанартавічуте, керівниця відділу програм і проєктів Литовського інституту культури.

 

Також Книжковий Арсенал представлятиме експозицію книжок-переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2022», а член журі нашого конкурсу Олег Грищенко візьме участь у роботі конкурсу Best Baltic Book Design, почесним гостем-учасником якого цього року буде Україна.

 

Вільнюський книжковий ярмарок відбудеться з 23 по 26 лютого в столиці Литви. Тема книжкового ярмарку — «700 рядків для свободи», яка поєднує дві важливі теми — 700-річчя міста Вільнюса та тему свободи, вразливість якої зараз переживає Європа і весь світ.

 

Повну програму подій можна переглянути за посиланням.

 

Міжнародний Вільнюський книжковий ярмарок — найбільший книжковий ярмарок у країнах Балтії, який відбувається з 2000 року і щороку приваблює понад 65 000 відвідувачів.

 

Нагадаємо, нещодавно оголосили програму основної сцени Лондонського книжкового ярмарку.

 

Читайте також: Україна візьме участь у Вільнюському книжковому ярмарку

 

Джерело: Книжковий Арсенал

Чільне фото: daycom.com.ua