збитки

Окупанти пошкодили понад 160 об’єктів культурної спадщини

12.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Унаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну зазнали пошкоджень або руйнувань понад 160 об’єктів культурної спадщини. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко в етері національного телемарафону. 

 

«На сьогодні ми ведемо офіційний облік на сторінці міністерства, це близько 166 об’єктів культурної спадщини, які зазнали вирішення або були пошкоджені під час російської навали. Про деякі об’єкти ми ще не знаємо, оскільки вони на повністю окупованих територіях», — сказав Ткаченко.

 

Міністр додав, що всі злочини росіян щодо культурної спадщини України документуються, щоб згодом зруйновані об’єкти були відновлені завдяки репараціям з боку росії.

 

Паралельно Україна обговорює з партнерами створення фонду, який дозволить їм у майбутньому долучилися до відновлення культурних об’єктів.

 

«Так само ми ведемо розмови з нашими західними партнерами про необхідність створення об’єднаного фонду країн, які нас підтримують, який би після перемоги займався відновленням та реставрацією культурної спадщини України», — додав міністр.

 

Зазначимо, що станом на 31 березня Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало 135 злочинів проти культурної спадщини. 

 

Також з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російська армія розбомбила та обстріляла понад 280 навчальних закладів. З них 36  лише на Київщині. 

 

Як повідомлялося, за даними культурного агентства ООН, щонайменше 53 об’єкти культурної спадщини в Україні пошкоджені або частково зруйновані.