російсько-українська війна

Окупанти пошкодили понад 200 об’єктів культурної спадщини

18.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Унаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну зазнали пошкоджень або руйнувань понад 200 об’єктів культурної спадщини. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко у Telegram. 

«Російські війська свавільно руйнують нашу культурну спадщину: церкви, синагоги, музеї, пам’ятники, театри. МКІП вже зафіксувало 200 об’єктів руйнувань культурної спадщини, і ці цифри не є кінцевими», — написав міністр культури. 

 

Ткаченко зазначає, що для міністерства є пріоритетним продовження роботи програми Велика Реставрація, а також перемовини з міжнародними колегами щодо створення загальноєвропейського фонду на відновлення фінансування цієї програми.  

 

Велика Реставрація це програма з відновлення пам’яток культурної спадщини в усіх регіонах України. Її реалізацію та координацію здійснює МКІП.

 

Нагадаємо, що станом на 12 квітня Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало понад 160 злочинів проти культурної спадщини.

 

Також з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російська армія розбомбила та обстріляла понад 280 навчальних закладів. З них 36  лише на Київщині. 

 

Як повідомлялося, за даними культурного агентства ООН, щонайменше 53 об’єкти культурної спадщини в Україні пошкоджені або частково зруйновані. 

 

Читайте також: Культурна катастрофа: які пам’ятки знищили російські окупанти