культурна спадщина

Окупанти пошкодили понад 242 об’єктів культурної спадщини

23.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Унаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну зазнали пошкоджень або руйнувань понад 242 об’єкти культурної спадщини. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко у Telegram.

До переліку пошкоджених або зруйнованих увійшли нові історичні обʼєкти, такі як острів Хортиця в Запоріжжі, Макарівська публічна бібліотека на Київщині, старовинний Будинок вчителя 1925 року на Харківщині та інші памʼятки. 

 

Загалом злочини росіян проти культурної спадщині зафіксовані в 11 областях України та в місті Києві. Найбільше руйнувань зазнала культурна спадщина в Харківській області – 84 епізоди, в Донецькій – 45, в Київській – 38, в Чернігівській – 24, в Луганській – 17, в Сумській – 14. 

 

Найбільше постраждали релігійні об’єкти: 92 споруди. Також пошкоджені або зруйновані: 29 меморіальних пам’ятників на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ століття, 19 будівель та комплексів музеїв і заповідників, 33 будинки культури, театри та бібліотеки, а також деякі інші об’єкти цінної історичної забудови.

 

Нагадаємо, що Міністерство культури та інформаційної політики України збирає інформацію про пошкоджені та зруйнуванні об’єктів культурної спадщини. Якщо ви маєте інформацію про воєнні злочини, відправити фото та відео можна тут. Переглянути вже надіслані іншими докази за посиланням. 

 

Як відомо, станом на 18 квітня окупанти пошкодили понад 200 об’єктів культурної спадщини. 

 

Читайте також: Культурна катастрофа: які пам’ятки знищили російські окупанти