бібліотечна система

Окупанти зруйнували й пошкодили щонайменше 27 бібліотек

14.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Станом на 13 травня російські війська в Україні зруйнували або пошкодили 27 бібліотек. Про це повідомила заступниця міністра культури та інформаційної політики Лариса Петасюк під час круглого столу на тему «Допомога постраждалим бібліотекарям та бібліотекам внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну».

 

«Ми впевнені, що це не вся інформація, тому разом з Українським культурним фондом, Українським інститутом книги зараз працюємо безпосередньо з волонтерами, щоб зібрати відео-, фотодокументацію цих пошкоджень і виявити ті факти, які наразі не відомі», — розповіла заступниця міністра.

 

Вона зазначила, що Національна рада напрацьовує Національну програму відновлення України, що має включати відновлення бібліотек. Першочергове завдання — відновлення пошкоджених бібліотек, потім — їх реорганізація. Крім того, одним із завдань є соціальний захист працівників книгозбірень.

 

«Ми плануємо доєднатися до ініціативи, щоб сфера культури, і бібліотечна сфера теж, підпадала під збір коштів на відновлення. Ми бачимо, що дуже багато коштів, які перераховуються донорами й волонтерами, спрямовуються на громадські ініціативи. Цю допомогу потрібно правильно її спрямувати», — звернулася Петасюк до учасників круглого столу.

 

Вона наголосила, що нові та відновлені книгозбірні мають бути сучасним простором, прийнятним для суспільства.

 

Відповідно до опитування Українського інституту книги, в якому взяли участь 1680 бібліотек, поповнення фондів сучасної українською літературою потребують 719 бібліотек, 248 книгозбірень — дообладнання, зокрема підключення до інтернету, створення сучасної медіатеки, придбання комп’ютерної техніки; 83 бібліотеки — поточного капітального ремонту.

 

Круглий стіл відбувся за сприяння Укрінформу.

 

Як повідомлялося, видавнича галузь України зіштовхнулася з проблемами недостатнього фінансування і неможливості друкувати нові книжки через повномасштабне російське вторгнення.

 

Нагадаємо, станом на 13 березня окупанти пошкодили чи зруйнували щонайменше 9 українських бібліотек.

 

Джерело: Укрінформ