бібліотеки

Окупаційні війська вилучають та знищують українську літературу й підручники історії

24.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У бібліотеках тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької, Чернігівської та Сумської областей почались вилучення української історичної та художньої літератури, яка не збігається з постулатами кремлівської пропаганди. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Для вилучення книжок окупанти залучили російські підрозділи «воєнної поліції». Наразі, окрім репресивних, вони виконують так звані «ідеологічні функції».

 

У розвідці зазначають, що зацікавленість «поліцаїв» викликають книжки щодо історії українських Майданів, АТО/ООС, історії українських визвольних змагань. До «екстремістської» літератури відносять шкільні підручники історії України, наукову та популярну історичну літературу.

 

Окупанти мають цілий перелік заборонених до згадування імен. Серед них: Іван Мазепа, Симон Петлюра, Степан Бандера, Роман Шухевич, В’ячеслав Чорновіл. В містах Кремінна, Рубіжне (Луганська область), Городня (Чернігівська область) відомі також випадки вилучення книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані.

 

Знайдені книжки вилучаються, знищуються на місці або вивозяться у невідомому напрямку.

 

У відомстві також додають, що у Старобільську Луганської області російська окупаційна адміністрація проводить заходи з впровадження в обіг російських рублів для розрахунку в магазинах та на ринках. намагаються впроваджувати на місцях окупаційні адміністрації, розшукувати патріотів та учасників АТО/ООС.

 

Українському населенню дають вказівки збирати документи, начебто з метою оформлення пенсійного забезпечення.

 

Як відомо, за період широкомасштабної війни в Україні російські окупаційні війська пошкодили 518 закладів освіти, а 72 з них — зруйнували повністю.

 

Нагадаємо, що у місті Буча, Київської області російські окупанти розстріляли викладача церковнослов’янської і грецької мови, історика та перекладача Олександра Кислюка.

 

Читайте також: Культурна катастрофа: які пам’ятки знищили російські окупанти