Вахтанг Кіпіані

Продажі «Справи Василя Стуса» сягнули понад 100 тисяч примірників

19.07.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Обсяг продажів книжки «Справа Василя Стуса» становить майже 105 тисяч примірників. Про це повідомив упорядник книжки, журналіст Вахтанг Кіпіані на зустрічі з активістами організації «Разом для України».

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, зустріч відбулась у Нью-Йорку.

 

«Через судову тяганину попит на книжку значно зріс. Якби не суд, продажі були б на рівні 20 тисяч примірників. А так нам вдалося продати від 103 до 105 тисяч книжок», − сказав Кіпіані.

 

За його словами, книжка вже побувала на вершинах кількох гір у світі, її примірник отримав український військовослужбовець Віталій Марків, перебуваючи у слідчому ізоляторі в Італії. Кіпіані має намір домовитися з бізнесменом Ілоном Маском, який готується відправляти у космічні польоти туристів, щоб книжка побувала у космосі.

 

Також він зазначив, що народний депутат Віктор Медведчук, який подав до суду позов щодо заборони книжки, не виконує судового рішення про виплату збитків видавництву та особисто йому як компенсації за судові витрати.

 

Нагадаємо, Віктор Медведчук подав до суду позов з вимогою заборонити продаж книжки «Справа Василя Стуса» у серпні 2019 року. Тоді Генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова заявила, що позов є спробою тиску на свободу слова і друку.

 

Разом з тим, на тлі суду, читачі розкупили наклад книжки протягом 4-х днів.

 

У жовтні 2020 року Дарницький районний суд міста Києва заборонив розповсюдження книжки до усунення з неї інформації, що порушує право Медведчука на повагу до честі та гідності.

 

Київський апеляційний суд 19 березня частково задовольнив апеляційну скаргу щодо заборони книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані, дозволивши таким чином її розповсюдження.