апеляція

Апеляційний суд скасував заборону книжки Кіпіані «Справа Василя Стуса»

19.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Київський апеляційний суд 19 березня частково задовольнив апеляційну скаргу щодо заборони книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані, яка вийшла у видавництві Vivat. Про це повідомляє кореспондентка Читомо.

 

Так, рішення Дарницького районного суду міста Києва від 19 жовтня 2020 року про заборону розповсюдження книжки до усунення з неї інформації, що «порушує право Віктора Медведчука на повагу до честі та гідності», скасоване.

 

 

«Це був наш обов’язок: захистити право суспільства на пошук історичної правди. Та ця перемога не лише наша. Це – перемога кожного, хто не побоявся і підтримав цю боротьбу. Наша книжка житиме й далі, бо історична правда не може бути заборонена у вільному демократичному суспільстві», – заявила генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова, підкресливши, що на сьогодні загальний наклад книжки становить 98 780 тисяч примірників.

 

Водночас з усіх позивних вимог Медведчука в силі залишилася вимога щодо вилучення з книжки частини фрази «Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук».

 

«Ми ще не отримали письмовий і повний текст цього рішення, ми не можемо сказати, з чого виходив суд, коли саме залишав цей один процент не на нашу користь. Ми не готові сказати, чи будемо йти до Верховного Суду, чи подавати касаційну скаргу. На сьогодні це безумовно значна перемога», – сказав адвокат Кіпіані В’ячеслав Якубенко у коментарі Суспільному.

 

Рішення Апеляційного суду може бути оскаржене до Верховного Суду протягом 30 днів.

 

Зауважимо, сьогодні на засіданні проходили судові дебати. Водночас ні Медведчук, ні його адвокат Ігор Кириленко не прибули до суду. Суддя вирішив проводити засідання без представника відповідача, оскільки останній був належно поінформований про дату засідання та не надав документальних підтверджень про причину відсутності.

 

Як повідомлялося, Київський апеляційний суд 19 лютого розпочав розгляд апеляційної скарги на рішення суду щодо заборони книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані.

 

Нагадаємо, після оголошення рішення суду першої інстанції «Справу Василя Стуса» розкупили протягом години. Це сталося вже вдруге. У липні, на тлі суду, читачі так само розкупили тираж книжки.

 

Відтак видавці заявили, що додрукують 15 100 примірників накладу видання. А у Львові люди вийшли на вулицю, щоб разом почитати книжку про Стуса. На акцію вийшло близько 70 людей.

 

Водночас син Стуса Дмитро вважає, що Віктор Медведчук «як серйозний політик» адекватно відреагував на книжку Вахтанга Кіпіані.

 

Як відомо, Медведчук подав до суду позов з вимогою заборонити продаж книжки у серпні 2019 року.