Василь Стус

У Львові люди вийшли на вулицю, щоб разом почитати книжку про Стуса

23.10.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Львові люди зібралися на вулиці, щоб публічно прочитати уривки з книги «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР».

 

Читання відбулися на площі Ринок у Львові. В акції взяли участь близько 70 людей.

 

Захід організував ГО «Форум видавців» у співпраці з онлайнмедіа «Свідомі». Ідея читань належить ініціативі «Відсіч».

 

Публічно уривки зачитали український поет, перекладач та літературознавець Остап Сливинський, програмна директорка Форуму видавців Софія Челяк, засновниця онлайнмедіа «Свідомі» Анастасія Бакуліна та поет, співзасновник літературного роз’єднання «Грань» Ростислав Кузик.

 

Модераторкою події стала Марія Кравченко, керівниця пресслужби Форуму видавців.

 

Після виступу кожного із запрошених гостей було декілька хвилин вільного мікрофона, коли невеликий уривок з книжки змогли зачитати усі охочі.

 

«Ми організували цю подію адже найпростіше, що ми усі можемо зробити для демонстрації незгоди з несправедливим рішенням суду, – не мовчати. Поширювати подію, закликати людей замовляти книгу та підтримувати видавництво та автора. Я була дуже рада, що люди дотримувалися карантинних правил і були усі в масках», – зазначила Марія Кравченко в ексклюзивному коментарі Читомо.

 

Нагадаємо, що Дарницький районний суд міста Києва заборонив розповсюдження книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» до усунення з неї інформації, що порушує право Віктора Медведчука на повагу до честі та гідності.

 

Після оголошення рішення суду «Справу Василя Стуса» розкупили протягом години. Це сталося вже вдруге. У липні, на тлі суду, читачі так само розкупили тираж книжки.

 

Відтак видавці заявили, що додрукують 15 100 примірників накладу видання.

 

Передзамовлення можна зробити на сайті видавництва Vivat або приватним повідомленням Вахтангу Кіпіані у Facebook.

 

Як відомо, Медведчук подав до суду позов з вимогою заборонити продаж книжки у серпні 2019 року.

 

Фото Марії Кравченко