Василь Стус

Син Стуса назвав позов Медведчука проти книжки Кіпіані адекватною реакцією

24.10.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Дмитро Стус вважає, що Віктор Медведчук «як серйозний політик» адекватно відреагував на книжку Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Про це він сказав в ефірі 4 каналу.

На думку Дмитра Стуса, генерального директора Національного музею Тараса Шевченка, на імені його батька спекулюють політики напередодні виборів:

 

«Політики, які нічого не досягнули за минулу каденцію, починають витягувати на світ справу Стуса і полемізувати з Медведчуком не мовою розвитку, а мовою того, що сталося в далекій радянській добі, у 1980-му. При цьому дивує, що згадують саме Медведчука, а не суддю, що виносив вирок».

 

Син Василя Стуса зазначив, що не розуміє, як через 30 років після процесу можна обговорювати роботу адвоката, який був статистом у цій справі, а «рішення приймати могло або політбюро ЦК КПУ, але, я думаю, хоча точно не знаю, це рішення узгоджувалось з Москвою».

 

«Для Василя Стуса тема гідності була пріоритетною. Але гідність, як і свобода слова, вона або є для всіх – вона не повинна працювати вибірково. От я вас як журналіста запитую, якби вам сказали, що ви причетні до вбивства бездоказово, вас би це образило, правда? Це б точно вдарило по вашій репутації. У книжці є вислів, я подивився, “шістка Путіна”. Це ж не художня книжка. Як серйозний політик, який написав, як я уявляю, половину українських законів, повинен на це реагувати? Реакція адекватна», – підсумував Дмитро Стус.

 

Нагадаємо, що Дарницький районний суд міста Києва заборонив розповсюдження книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» до усунення з неї інформації, що порушує право Віктора Медведчука на повагу до честі та гідності.

 

Після оголошення рішення суду «Справу Василя Стуса» розкупили протягом години. Це сталося вже вдруге. У липні, на тлі суду, читачі так само розкупили тираж книжки.

 

Відтак видавці заявили, що додрукують 15 100 примірників накладу видання.

 

Передзамовлення можна зробити на сайті видавництва Vivat або приватним повідомленням Вахтангу Кіпіані у Facebook.

 

А у Львові люди вийшли на вулицю, щоб разом почитати книжку про Стуса. На акцію вийшло близько 70 людей.

 

Як відомо, Медведчук подав до суду позов з вимогою заборонити продаж книжки у серпні 2019 року