апеляція

Суд розпочав розгляд апеляції щодо заборони книжки «Справа Василя Стуса»

19.02.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Київський апеляційний суд 19 лютого розпочав розгляд апеляційної скарги на рішення суду щодо заборони книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані, яка вийшла у видавництві Vivat.

 

Сьогодні суд заслухав сторони справи. Наступне засідання, на якому відбудуться судові дебати, заплановане на 19 березня.

 

 

Разом з тим видавництво Vivat підготувало відео про майбутнє, у якому суд остаточно забороняє книжку.

 

«Ми зняли маленьку антиутопію про те, що буде, якщо книгу «Справа Василя Стуса» заборонять. Дуже сподіваюсь, що події цього ролику не стануть реальністю», – написала маркетингова директорка видавництва Катерина Аврамчук.

 

 

Нагадаємо, що Дарницький районний суд міста Києва 19 жовтня 2020 року заборонив розповсюдження книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» до усунення з неї інформації, що порушує право Віктора Медведчука на повагу до честі та гідності.

 

Після оголошення рішення суду «Справу Василя Стуса» розкупили протягом години. Це сталося вже вдруге. У липні, на тлі суду, читачі так само розкупили тираж книжки.

 

Відтак видавці заявили, що додрукують 15 100 примірників накладу видання. А у Львові люди вийшли на вулицю, щоб разом почитати книжку про Стуса. На акцію вийшло близько 70 людей.

 

Водночас син Стуса Дмитро вважає, що Віктор Медведчук «як серйозний політик» адекватно відреагував на книжку Вахтанга Кіпіані.

 

Як відомо, Медведчук подав до суду позов з вимогою заборонити продаж книжки у серпні 2019 року.