Vivat

Медведчука зобов’язали сплатити видавництву Vivat майже 300 тисяч судових витрат

10.06.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Суд зобов’язав народного депутата Віктора Медведчука компенсувати видавництву Vivat 295 тисяч гривень витрат на правничу допомогу і 2 тисячі гривень за судовий збір у апеляції по щодо книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Про це стало відомо з додаткової постанови Київського апеляційного суду.

Додаткова постанова суду апеляційної інстанції набрала законної сили у день її прийняття 1 червня та може бути оскаржена у Верховному Суді протягом тридцяти днів.

 

Разом з тим, колегія суддів дійшла висновку про часткове задоволення заяви видавництва, оскільки «витрати на професійну правничу допомогу та витрати, пов`язані з явкою представників товариства до районного суду є співрозмірними зі складністю цієї справи».

 

Так, 15 квітня на адресу Київського апеляційного суду надійшла заява видавництва Vivat про ухвалення додаткового рішення. Зокрема, заявник просив стягнути з Віктора Медведчука на його користь судові витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 271 тисячу гривень та витрати, пов`язані з явкою представників до суду у розмірі 56 тисяч, а також витрати зі сплати судового збору за подачу апеляційної скарги.

 

Додамо, раніше Апеляційний суд Києва постановив стягнути з Віктора Медведчука на користь видавництва 139,5 тисяч гривень, які видавництво витратило на правову допомогу під час розгляду справи щодо книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса».

 

Нагадаємо, Віктор Медведчук подав до суду позов з вимогою заборонити продаж книжки «Справа Василя Стуса» у серпні 2019 року. Тоді Генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова заявила, що позов є спробою тиску на свободу слова і друку.

 

Разом з тим, на тлі суду, читачі розкупили наклад книжки протягом 4-х днів.

 

У жовтні 2020 року Дарницький районний суд міста Києва заборонив розповсюдження книжки до усунення з неї інформації, що порушує право Медведчука на повагу до честі та гідності.

 

Київський апеляційний суд 19 березня частково задовольнив апеляційну скаргу щодо заборони книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані, дозволивши таким чином її розповсюдження.