IBBY

Олександра Коваль закликає бойкотувати IBBY

12.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Директорка Українського інституту книги Олександра Коваль закликає припинити співпрацю з IBBY. Про це вона зазначила у коментарі для Української Правди.

Директорка Українського інституту книги Олександра Коваль закликає бойкотувати Міжнародну раду з дитячої та юнацької книги (IBBY). Позиція Коваль стала реакцією на нещодавній скандал довкола премії Ганса Крістіана Андерсена, пов’язаний із російським впливом як на премію, так і на IBBY.

 

Читайте також: Російський вплив на IBBY: чи довіряти «Нобелівці» дитліту?

 

Пані Коваль наголосила у коментарі для Української Правди, що варто хоча б тимчасово відмовитися від участі в усіх заходах IBBY і просити дирекцію Болонського дитячого книжкового ярмарку відмовити IBBY в участі.

 

«А якщо цього не станеться, просто ігнорувати заходи IBBY скрізь, де б вони надалі не відбувалися аж до настання бажаних змін: відмови російським секціям в участі, відставки виконкому та виборних органів і переосмисленню цінностей і стратегії», — стверджує Коваль.

 

З осторогою до IBBY ставиться і Міністр культури України Олександр Ткаченко, який подякував Королеві Данії за її відмову від патронату премії. 

 

Премія Ганса Крістіана Андерсена заснована 1956-го. Її що два роки вручає організація IBBY International письменникам та ілюстраторам за видатний внесок у дитячу літературу.

 

Склад виконавчого комітету премії на 2022-2024 роки оголосили у вересні 2022 року. Окрім Архіпової, у почесні списки творців дитячої літератури потрапили три російські письменники та письменниці. До складу виконкому також увійшов Денис Бєзносов, заступник директора у Російській державній дитячій бібліотеці.

 

Нагадаємо, через Анастасію Архіпову на чолі журі премії Ганса Крістіана Андерсена королева Данії Марґрете ІІ відмовилася від патронату над нею. Низка локальних представництв IBBY, зокрема Швеції, Норвегії, Фінляндії, Литви, Латвії, Естонії, Бельгії, Молдови та України також висунули вимогу відставки новопризначеної голови журі премії Андерсена. Невдовзі після цього росіянку Анастасію Архіпову усунули з посади. Колишня виконавча директорка IBBY Ліз Пейдж стане тимчасовою головою премії у 2024 році.

 

Фото: Валентин Кузан