* ESC - закрити вікно пошуку
Букерівська премія
Опитування: Букер — найвідоміша та найвпливовіша книжкова премія
24.12.2021Букерівська премія стала найважливішою міжнародною книжковою премією у світі за результатами міжнародного опитування, проведеного Nielsen Book. Про це повідомляє британський книжковий журнал Bookseller.
Букерівська премія/Міжнародна Букерівська премія у 2021 році отримала світову оцінку щодо обізнаності про неї в 95%, трохи випереджаючи свого найближчого суперника, Пулітцерівську премію (93%). Дві англомовні нагороди були найвідомішими: Гонкурівська премія посіла віддалену третю позицію з 65%, за нею — британська Costa Book Awards з 60%, а нагороди Міжнародного книжкового ярмарку в Шарджі – п’ятими (40%).
Результати опитування розподілили за регіонами. Букерівська премія найвідоміша у Великобританії – 97% опитаних знали про неї, про Пулітцерівську – 95%, Costa Book Awards – 86%, Жіночу премію за художню літературу – 85%, British Book Awards — 83%. У США поінформованість про Пулітцера становить 100%, про Національну книжкову премію — 98%. Букерівська ж премія посідає третє місце, маючи 95%. Дослідження не включало Нобелівську премію.
Респондентам також запропонували оцінити нагороди за важливістю за шкалою від 1 до 10. Букерівська премія отримала найвищий середній бал у світі — 7,7, Пулітцерівська — 7,0. У США Букер був четвертим після Пулітцерівської, Національної книжкової премії та Медалі Джона Ньюбері.
Улітку 2020 року компанія Nielsen Book отримала замовлення від неназваної міжнародної книжкової премії на проведення галузевого дослідження для вивчення сприйняття різноманітних книжкових нагород у видавничій, книготорговій, письменницькій, медіа- та академічній сферах. В опитуванні взяли участь майже 1000 видавців, авторів і книгорозповсюджувачів. Третина опитаних були з Великобританії чи Ірландії, шоста частина — із США, німецькомовних країн, Близького Сходу. Для того, щоб оцінити зміни опитування провели повторно влітку 2021 року.
Букерівська премія (The Man Booker Prize) — одна з найпрестижніших літературних премій англомовного світу й світу загалом. Перше вручення відбулося 1969 року. На Букерівську премію художньої літератури можуть претендувати твори письменників будь-якої національності, написані англійською мовою та опубліковані у Великобританії чи Ірландії.
Нагадаємо, цьогоріч лавреатом Букерівської премії став письменник Південноафриканської Республіки Деймон Галгут. Як відомо, у довгий список номінантів увійшли 13 книжок, у короткий − 6.
Читайте також: Що таке Букерівська премія і за що її присуджують?
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості