PEN Ukraine

PEN Ukraine підтримав білоруських письменників

28.11.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український ПЕН відреагував на заклик понад 140 білоруських письменників до міжнародної спільноти підтримати їх у боротьбі за права та свободи своїх громадян. Про це йдеться у відкритому листі PEN Ukraine.

 

Документ підписали: Андрій Курков, Оля Гнатюк, Мирослав Маринович, Микола Рябчук, Тетяна Терен, Алім Алієв, Василь Махно, Тарас Прохасько, Андрій Бондар, Мар‘яна Савка, Гаська Шиян, Романа Романишин, Андрій Лесів та ін.

 

Подаємо текст Відкритого листа українських письменників до білоруських колег повністю:

 

Дорогі наші Друзі, дорогі білоруські письменники! Шановні Колеги – письменники, журналісти, вся спільното ПЕН!

 

Від серпня ми з великою увагою стежимо за подіями в Білорусі, за реакцією білоруських громадян на фальсифікацію президентських виборів та намаганням влади грубою силою вирішити проблему і приборкати непокірних. Ми рішуче засуджуємо режим Лукашенка та всіх тих, хто йому служить.

 

Як мало хто, ми розуміємо, яка ціна свободи. І разом з вами звертаємося до світової громадської думки: підтримайте вільних білорусів! Допоможіть зупинити насильство в європейській країні! Не повторюйте помилок appeasement-у, не мовчіть!

 

Ми аж надто добре пізнали ціну мовчання, що призвело до злочинів проти людяності в Югославії, до російських військових злочинів в Україні.

 

Живе Білорусь!

 

На сайті PEN Ukraine також можна прочитати лист білоруською та англійською мовами.

 

Поставити свій підпис під відкритим листом можна за посиланням.

 

Читайте також, про що говорили білоруські письменники PEN Ukraine