італія

Перекладачка Мар’яна Прокопович стала Кавалером Ордена Зірки Італії

14.04.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська перекладачка Мар’яна Прокопович стала Кавалером Ордена Зірки Італії. Про це повідомляється на Facebook-сторінці перекладачки.

Нагородою відзначають іноземців за заслуги перед Італійською республікою.

 

Мар’яна Іванівна Прокопович ( 28 березня 1961, Львів) — українська перекладачка, мовознавець і лексикограф, член Національної спілки письменників України, лауреат Премії Ars translationis імени Миколи Лукаша.

 

Вона володіє італійською, англійською, російською, польською, французькою та іспанською мовами. Перекладає здебільшого з італійської та англійської. Дебютувала перекладом оповідання Італо Кальвіно «Гриби в місті» (альманах «Вітрила», 1989). Серед її найвагоміших робіт — твори відомих італійських і англомовних авторів, зокрема Умберто Еко, Луїджі Піранделло, Джеймса Джойса та інших.

 

Крім того, Мар’яна Прокопович, у співпраці з італійськими колегами, переклала італійською мовою «Польові дослідження з українського сексу» Оксани Забужко, «Духовные основы жизни» Володимира Соловйова, а також англійською — двотомник «Ancient Ukraine (Archaeology of Ukraine)».

 

Мар’яна Прокопович працювала також у галузі лексикографії. Разом із Лоренцо Помпео вона уклала невеликий італійсько-український та українсько-італійський словник, який у 2000 році вийшов у міланському видавництві «A. Valardi».

 

Раніше повідомлялося, що Анастасії Левковій вручили Орден мистецтв та літератури Франції.