Women in Arts

Переможницею Women in Arts-2021 в літературі стала Софія Андрухович

12.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Лавреаткою премії Women in Arts-2021 у номінації «Жінки в літературі» стала Софія Андрухович. Про це повідомляє керівниця програмного відділу Українського інституту Ірина Прокоф’єва.

 

До фіналу номінації потрапили: Ірина Шувалова, Олена Герасим’юк, Марина Гримич, Таня Малярчук.

 

До складу експертної ради увійшли: Богдана Неборак, Андрій Любка, Ростислав Семків, Олег Коцарев. До складу експертного жюрі: Тарас Лютий, Оксана Щур та Оксана Забужко.

У категорії «Культурний менеджмент» перемогу здобула Юлія Федів, в категорії «Культурна журналістика, критика й дослідження» – Віра Балдинюк. Крім того, лавреаткою премії в номінації «Жінки в кіно» стала Ірина Цілик.

 

Також переможниць визначили у номінаціях: «Жінки у візуальному мистецтві», «Жінки в театрі» та «Жінки в музиці».

 

Зауважимо, цьогоріч на Women in Arts з’явилася особлива відзнака для жінок, що не працюють в мистецтві, але роблять великий внесок в українську культуру. У 2021-му її отримала Валерія Бурлакова – волонтерка, молодша сержантка ЗСУ.

 

Раніше Український інститут та UN Women в Україні оголосили фіналісток премії Women in Arts-2021.

 

Премія Women in Arts покликана закласти фундамент для традиції, яка може стати важливою складовою розвитку української культури і надихнути жінок у мистецтві на нові досягнення. Головними вимогами до конкурсанток є професійні досягнення, репутація, інноваційність та національне чи міжнародне визнання.

 

Як повідомлялося, переможницею Women in Arts-2020 в літературі стала Оксана Забужко.

 

Лавреаткою першої премії Women in Arts-2019 в категорії «Жінки в літературі» стала Катерина Калитко.

 

Чільна: Ольга Закревська