* ESC - закрити вікно пошуку
електронні книжки
Під час карантину в Україні суттєво зросли продажі електронних книжок
07.05.2020За останні два місяці продажі електронних книжок в інтернет-книгарнях видавництв та на Yakaboo зросли від 30 до 400%. Про це розповіли українські видавці на запит Читомо.
Такі цифри підтверджують нещодавнє опитування Info Sapiens. За його результатами частка покупців електронних книжок за останні три місяці зросла з 3 % до 51 %, а загалом серед усіх куплених книжок електронні становили 47 %.
Серед ймовірних причин зростання популярності електронних видань у книгарнях називають відсутність доставки та контакту під час покупки, нижчу ціну в порівнянні з паперовими книжками й численні акції.
Найбільше попит на такі книжки збільшився в інтернет-книгарні «Нашого Формату» — у березні продали втричі більше електронних видань, ніж у лютому, а у квітні — у 4 рази більше.
«Люди в період пандемії намагаються уникати фізичного контакту, тому електронний контент, який не потребує доставки і який не можна помацати, має попит. Допомагають і акційні пропозиції на електронний контент», — розповідає Олена Позняк, піар-менеджерка видавництва.
У «Видавництві Старого Лева» продажі за березень-квітень також зросли у 2–3 рази. У видавництві зазначають, що ще на початку карантину зрозуміли, що цей сегмент книжок саме зараз має високий потенціал для росту і просували їх у соціальних мережах та реалізовували кілька акцій, спрямованих саме на них.
«Електронні книжки мають чимало переваг, актуальність яких і підкреслив карантин, — відсутність доставки й мінімальна часовідстань від замовлення до отримання, жодних посередників, можливість читати з різних девайсів, — зазначає Оксана Зьобро, керівниця відділу PR & Marketing видавництва. — Тяжко оцінювати, але цілком можливо, що у зв’язку з ізоляцією з’явилося більше розуміння цінності саме контенту і, сподіваємося, що ця тенденція та навичка купувати книжки й в електронному форматі залишиться й у післякарантинний час».
Також у «Видавництві Старого Лева» розповідають, що зацікавлення електронними книжками для дорослої аудиторії суттєво більше, ніж для дитячої.
У «КСД» продажі електронних книжок у березні/квітні зросли на 35 % у порівнянні із січнем/лютим. Водночас видавництво не проводило додаткових акцій і пов’язує зростання продажів саме з карантином.
А у «Видавництві Анетти Антоненко», навпаки, вважають, що карантин мало вплинув на популярність електронних книжок, а ключову роль відіграли саме численні акції. Тут продажі в березні / квітні зросли на 60–65 % у порівнянні з лютим.
На Yakaboo приріст у продажах електронних та аудіокниг від лютого до квітня складає 35 %, а від березня до квітня — 31 %. «Це й не дивно, електронний формат розв’язував питання швидкої та безпечної доставки улюблених творів миттєво та безконтактно. До того ж цифрова копія коштує приблизно на 50 % дешевше, ніж паперова», — коментує Іван Богдан, СEO Yakaboo.
Окрім цього, в інтернет-книгарні в березні-квітні проводили низку акцій, наприклад книжки по 1 гривні та аудіокниги по 7 гривень. «Клієнти активно користувались цими пропозиціями. Наприклад, аудіокнигу Гаріка Корогородського «Как потратить миллион, которого нет» завантажили понад 6 тисяч разів», — розповідає Іван Богдан.
Також СEO Yakaboo розповідає, що видавці, які раніше сумнівалися, чи ставилися до цифрового контенту, як до чогось другорядного, зараз активно починають випускати свої книжки в електронному та аудіоформаті.
Серед таких видавництв є «КМ-Букс», яке запустило продаж електронних книжок уже під час карантину. У видавництві зазначають, що продажі йдуть гарно від першого дня запуску, хоча їх і не можна порівнювати з паперовими. На цей час в асортименті «КМ-Букс» має 10 електронних книжок і планує його розширювати.
Як відомо, за даними дослідження Ukrainian Reading and Publishing Data 2018, електронні та аудіокнижки книжки в Україні щодня читали (слухали) лише 4% опитаних, а ніколи не читали (не слухали) 65%.
Читайте також: Як коронавірус змінив медіазвички різних поколінь.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості