ВСЛ

Пінгвіни, мінімалізм та оголені письменники: добірка календарів на 2021 рік

18.12.2020
Календарі-2021 Читомо

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

2020 рік для багатьох з нас випробуванням, через яке навіть складно уявити яким буде 2021. Але українські ілюстратори та фотографи переконані, що наступний рік принаймні має бути красивим. Ми зібрали для вас різноманітні календарі, кожен з яких допоможе найкраще налаштуватися на 2021 рік.

Календар від Олени Мишанської

 • Вартість – 289 гривень;
 • Щоб замовити, заповніть форму

 

Кожен місяць перекидного А3 календаря проілюстрований мінімалістичними ілюстраціями Олени Мишанської.

Календар Олени Мишанської

Календар Олени Мишанської

Календар «Бунтарки: нові жінки і модерна нація»

 • Вартість – 150 гривень (у комплекті з книжкою «Бунтарки» — ціна 250 гривень до кінця грудня);
 • Купити можна на сайті видавництва «Смолоскип».

 

Календар видавництва «Смолоскип», ілюстрації до якого намалював Олександр Грехов. В ньому вміщені портрети українських письменниць другої половини ХІХ та початку ХХ століття: Олени Пчілки, Лесі Українки, Грицько Григоренко, Уляни Кравченко, Софії Яблонської, Наталі Кобринської, Ірини Вільде, Людмили Старицької-Черняхівської, Наталі Романович-Ткаченко, Надії Суровцової, Ольги Кобилянської та Марко Вовчок.

 

Календар є частиною великого проєкту «Бунтарки», що має на меті популяризувати українських письменниць другої половини ХІХ та початку ХХ століття. Жінок, які знаходять свої голоси у літературі й публіцистиці та починають відстоювати власний простір — як приватний, так і публічний.

Бунтарки календар

Бунтарки календар

Календар «На ручках»

 

Ще один календар від Олександра Грехова. До нього увійшли 12 ілюстрацій із серії «На ручках: письменники/ці» із Францом Кафкою, Лесею Українкою, Іваном Франком, Ернестом Гемінґвеєм, Богданом-Ігорем Антоничем, Донною Тартт та іншими.

Олександр Грехов календар

Олександр Грехов календар на ручках

Календар від Ірини Мориквас

 

Ілюстраторка Ірина Мориквас підготувала свій ілюстрований календар. Він розміром 20х20 см (у розгорненому вигляді 20х40 см) і чудово підходить для того, аби відмічати у ньому якісь особливі дати або основні задачі. Доступний як в українській, так і в англійській версіях.

Ірина Мориквас. Календар

Календар Ірини Мориквас

«Календар Старого Лева»

 • Вартість – 120 гривень;
 • Купити можна на сайті «Видавництва Старого Лева».

 

Настінний календар на пружині на 2021 рік, в якому використано ілюстрації з книг «Видавництва Старого Лева». Кожен місяць – ілюстрація від українського художника, що якнайкраще передає атмосферу й настрій тієї чи іншої пори року.

 

У календарі використані ілюстрації таких художників: Наталка Гайда, Грася Олійко, Дар`я Скрибченко, Адріана Чуніс, Юлія Пилипчатіна, Володимир Штанко, Ростислав Попський, Наталія Олійник, Анна Ломакіна, Оксана Була, Марія Фоя та Наталя Чорна.

Календар Старого Лева

Календар Старого Лева

«Inspiring Calendar» від Gifty

 • Вартість – 399 гривень;
 • Купити можна на сайті «Gifty».

 

Настільний календар із мотивуючими цитатами англійською мовою, проілюстрований Олександром Шатохіним. На кожній 7-й сторінці розташований QR-код з посиланням на мотивуючі відео англійською мовою — про тайм-менеджмент, натхнення, внутрішній ресурс, про те як народжуються креативні ідеї й безліч інших актуальних тем.

 

Ірина Пєтрова, авторка календаря в інтерв’ю для Gifty розповіла: «У мене була ідея, або навіть фантазія, зібрати колекцію цитат і зробити календар на подарунок сестрі. Буквально через пару тижнів у мене з’явилася можливість реалізувати цей проєкт навіть масштабніше, ніж я собі уявляла. Тут не цитати на місяць або навіть тиждень, а на кожен день, з візуальним ефектом у вигляді цікавої ілюстрації від Олександра Шатохіна та посиланнями на відео. Його навіть можна використовувати як оракул: просто подумайте що вам потрібно почути саме зараз, відкрийте на будь-якій сторінці, прочитайте уважно цитату і подумайте як це стосується саме вас».

Inspiring calendar Gifty

Перекидний календар Gifty

«Народні мудрості Гусь едішн» від Gifty

 • Вартість – 449 гривень;
 • Купити можна на сайті «Gifty».

 

Настільний календар на 2021 рік з прислів’ями та приказками народів світу і коментарями персонажа Гуся, розробленого ілюстраторкою Надьожною.

Календар 2021 Гусь

Календар 2021 Гусь

Календар від Мар’яни Микитюк

 • Вартість – 300 гривень;
 • Щоб замовити, заповніть форму.

 

Настінний календар від ілюстраторки Мар’яни Микитюк. Надрукований на матовому текстурному бежевому картоні формату А4. Має замшевий шнурок для підвішування.

Ілюстрований календар Мар'яни Микитюк

Календар письменників «Literature Illustrated»

 • Вартість – 300 гривень;
 • Купити можна на сайті OVO.

 

Еротичний календар 2021 «Literature illustrated» з оголеними українськими письменниками — спеціальний проєкт з промоції читання та підняття рівня обізнаності про сучасних українських авторів від Літературної агенції OVO. Авторський прибуток з продажу календарів піде на закупівлю книжок для бібліотек та лікарень України.

 

В календарі представлені: Валерій Ананьєв, Сергій Демчук, Павло Дерев’янко, Сергій Жадан, Павло Коробчук, Сергій «Колос» Мартинюк, Павло Матюша, Андрій Новік, Артем Чех, Мартин Якуб, Віктор Янкевич, Петро Яценко. Фотографиня проєкту Марися М’яновська.

Literatur illustrated календар

Еротичний календар українських письменників

Про бекстейдж роботи над календарем «Читомо» уже писало.

Календар від Анни Хоменко

 • Вартість – 285 гривень;
 • Купити можна на сайті Анни Хоменко.

 

Всі ілюстрації календаря намальовані вручну, на папері, в авторському стилі й техніці. Календар двомовний (українська та англійська), на кожній сторінці містить окреме місце для нотаток.

Календар Анни Хоменко

Календар Анни Хоменко

Наші великі

Ілюстрації Марічки Рубан, тексти — Катерини Бабкіної.

 

Календар із відомими українцями різних епох, серед яких Григорій Сковорода, Василь Стус, Соломія Крушельницька, Сергій Параджанов, Іван Пулюй, Андрей Шптицький, Іван Котляревський, Алла Горська, Мілена Рудницька, Василь Вишиваний та інші.
Він створений для Групи Агротрейд, Почесного консульства Республіки Австрія в Харкові, Благодійного фонду Всеволода Кожемяка «Україна ХХІ».  Розповсюджується безкоштовно на підприємствах, у держадміністраціях, школах та дитсадочках у тих регіонах, на які поширюється діяльність Агротрейд.
Календар Агротрейд

Календар від Марічки Рубан

 

Ще один календар від ілюстраторки Марічки Рубан. Розмір А3.

Календар Марічки Рубан

Календар Марічки Рубан

«Рік з пінгвінами» від On a Tree

 • Вартість – 250 гривень;
 • Купити можна на сайті On a Tree.

 

Настінний календар із можливістю вписувати основні події та задачі на день. Проілюстрований Софією Філіпчук, засновницею проєкту On a Tree.

Календар-планувальник пінгвіни

On a tree календар

Календарі від Лізи Мазур

 • Вартість: перекидний – 200 гривень, плакат — 50 грн;
 • Щоб замовити, пишіть Лізі Мазур.

 

Ілюстраторка Ліза Мазур підготувала на вибір два календарі: плакат формату А3 та перекидний настінний календар.

Еліза Мазур календар

Еліза Мазур календар

Календарі від Тетяни Копитової

 • Вартість кожного календаря –300 гривень;
 • Щоб замовити, заповніть форму

 

Ілюстраторка Тетяна Копитова також підготувала не один, а два календарі. Один — для натхнення. А інший — для покращення настрою, бо він із собачками.

Копитова Тетяна календар

Копитова календар собаки

«Більше ніж любов»

 • Вартість –350 гривень;
 • Купити можна на сайті Ярини Саєнко.

 

Ярина Саєнко: «Цього року я намалювала серію робіт #більшеніжлюбовяринисаєнко, яка для мене особливо рідна та трепетна. Вона про те відчуття тепла і присутності в парі, що є в деталях і яке не потребує багато слів. Його потрібно навчитися бачити, бо за пошуком романтики і “справжньої” любові життя може пройти повз».

Більше ніж любов Саєнко

Більше ніж любов Саєнко

«Рік бичка»

 

Календарі від ілюстраторки Ірини Герчанівської. На сторінці кожного місяця є ілюстрація із бичком та віршик, написаний Наталією Лобас. Є у двох форматах: календар-планер А3 та настільний А6.

Календар Ірини Гречанівської

Герчанівська календар бичок

«Календар Хатин і Дом’яток»

 

Календар з ілюстраціями Катерини Міхаліциної. Дизайн Дмитра Подолянчука.

Катерина Міхаліцина календар

Катерина Міхаліцина календар

«Українські жінки ХХ століття»

 

Календар випущений Українським інститутом національної пам’яті. Авторка проєкту Наталія Слобожаніна,  дизайн Ярослава Копаниці.

«Героїні календаря в різний спосіб стали на захист української державності під час Перших (1917-1921 роки) та Других визвольних змагань (кін. 1930-х – 1950-ті роки). До календаря увійшли 12 ювілярок, які є особливими для історії України. Ці жінки  різні за походженням, віком, освітою, професію. Об’єднує їх те, що вони не залишилися осторонь суспільних та політичних процесів і подій, які відбувалися на українських землях протягом ХХ століття», — розповідає авторка проєкту.

Український інститут національної пам'яті

«Календар Кота Інжира»

 • Вартість – 100 гривень;
 • Щоб замовити, заповніть форму

 

Календар-планувальник від персонажа кота Інжира, створеного ілюстраторкою Оленою Павловою. Кожен день можна розписувати, замальовувати чи ліпити наліпки. На кожному замовленому календарі малюнок та підпис від авторки Оленки Павлової та листівка у подарунок.
Календар кота Інжира Календар кота Інжира

Календар від Же Васильєвої

 • Вартість – 200 гривень;
 • Щоб замовити, пишіть Zhe Vasylieva.

Хендмейд календарі, проілюстровані Женею Васильєвою. Кожен, хто замовляє календар може обрати самостійно 12 будь-яких малюнків із серії інктоберів 2019-2020. Календар доступний як в українській, так і в англійській версіях.

Zhe Vasylieva календар

Календар від MYFABSTORY

 • Вартість –250 гривень;
 • Замовити можна на сайті календаря.

Настінний календар формату А3, проілюстрований Катериною Степаніщевою. На кожній сторінці вручну намальовані дні року. Біля кожної із ілюстрацій з бичком є поради на місяць, які підіймають настрій, або спонукають замислитись.

Календар Катерини Степаніщевої