втрати

Пішов з життя журналіст і театральний критик Олег Вергеліс

30.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

30 вересня стало відомо, що пішов з життя журналіст, театральний критик, мистецький оглядач Олег Вергеліс. Про це повідомляють його колеги у Facebook.

За інформацією його знайомих, останнім часом він хворів. 

 

«Сьогодні перестало битися велике серце Олега Вергеліса. Прощавай друже. Вічна пам‘ять», – написав режисер Олесь Санін у Facebook. 

 

Смерть Вергеліса прокоментувала також Національна спілка театральних діячів України: «Сказати, що він є знаковою фігурою в українському театральному просторі – це не сказати нічого. Сьогодні він став легендою. Сьогодні пішов у засвіти. Світла пам’ять людині, яка понад усе любила театр і людей театру».

 

Олег Вергеліс пішов на 55-му році життя. Він заслужений журналіст України, член Національної спілки театральних діячів та Національної спілки журналістів України.

 

Олег Вергеліс був редактором відділу культури «Дзеркала тижня», дописував також для видань «Профіль», «Главред», «Український театр», «Українська культура», «Культура і життя», «Київські відомості» та інших ЗМІ.

 

У 2009 році Олег Вергеліс став лавреатом Всеукраїнського конкурсу ЗМІ «Золоте перо» за найкраще висвітлення культурного життя країни у газеті «Київські Відомості». У 2010-му отримав Міжнародну літературну премію імені Юрія Долгорукого, а у 2011-му – Гоголівську премію Національної спілки письменників України. Був володарем спецвідзнаки «Золоте перо» від Національної спілки театральних діячів України.

 

Нагадаємо, що на 84 році життя помер художник і карикатурист Анатолій Василенко, який малював для «Перця» і Kyiv Post, проілюстрував перевидання роману Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки».