* ESC - закрити вікно пошуку
автори-військові
Поетка і ветеранка Олена Герасим’юк виступила на Світовому чемпіонаті зі слему в Мексиці
06.06.2025
Україна вперше взяла участь у Світовому чемпіонаті з поетичного слему, представницею України була поетка й ветеранка Олена Герасим’юк («Гера»). Про це поетка повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
Олена Герасим’юк виступила у 1 етапі змагань, а також у півфіналі поза конкурсом. У півфіналі вона прочитала прочитала вірш «Пам’яті Маріуполя», присвячений загиблим читачам. Загалом вона презентувала чотири тексти: два ігрові, один ігрово-документальний і один документальний.
.
«Так багато відгуків і обіймів було після мого перфомансу! Їм дійсно відгукнувся біль українців, адже кожен глядач носив у собі таку ж печать чорноти. Кожен із них теж був живим свідченням злочинів людини проти людини. І це додавало важкості нашому діалогу», — написала Олена Герасим’юк у серії подорожніх заміток із поїздки на слем для медіа «Лірум».
.
У 1 етапі змагань вона потрапила в групу з іспаномовними й англомовними поетами.У цьому етапі Олена Герасим’юк отримала високі оцінки журі: 9.4, 9.4, 9.9, 9.7 і 10 балів за перший текст «Коні» та 9.8, 9.8, 9.8, 9.9 і 9.9 за другий — «Шаманка». Через технічну систему оцінювання із сумою 97,6 балів вона не потрапила до офіційного півфіналу, хоча, як зазначила поетка, її результат був вищим за бали деяких півфіналістів.
.
Після подачі апеляції від літагенції OVO, що допомогала організовувати поїздку на змагання зі слему, журі дозволило Олені Герасим’юк виступити в півфіналі поза конкурсом. «Я приїхала сюди не для конкуренції, а для того, щоб засвідчити своїм словом наш з вами біль, щоб розповісти і вшанувати своїх полеглих друзів, своїх загиблих читачів, несправедливі страждання своєї землі. Тому що це моя щира скорбота, моє власне горе, про яке я хочу кричати на увесь світ. І я отримала такий шанс», — зазначила поетка.
.
Під час виконання вірша «Повітряна тривога» тривав російський ракетний обстріл Укаїни, зокрема столиці.
.
«Щодо “Повітряної тривоги” в мене є цікава історія. Вже вдруге я читаю цей вірш на міжнародній сцені. І вже вдруге саме в цю мить росіяни обстрілюють саме мій мікрорайон. Напевно, це “найкращий” козир, який вони могли дати мені в руки. Бо коли мене питають про війну, а це буває завжди після виконання цього вірша, я просто показую мапу тривог і показую, де я живу. Щоразу, вже вдруге. Ніби це знак. Але ні, це не знак. Ні, я не припиню читати світові про війну», — написала поетка.
У 2025 році Світовий чемпіонат з поетичного слему відбувся в мексиканському місті Сьюдад-Хуарес. Перемогу у конкурсі здобув поет із Гани King Yaw.
Олена Герасим’юк – поетка, письменниця, ветеранка. Авторка книжок «Глухота», «Розстрільний Календар», «Тюремна Пісня». Фіналістка Національної премії імені Тараса Шевченка 2020 року, лавреатка премій BookForum Best Book Award, імені Олеся Гончара, імені Тараса Мельничука «Князь Роси» та інших.
Учсасниця Революції Гідності, парамедикиня добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри». Співавторка концепції рейсів дальньої евакуації поранених «Кракен» і «Австрійка». Має нагороду «За збережене життя» і «Лицарський хрест» Української Добровольчої армії (УДА).
Співзасновниця ініціативи «Недописані» про вбитих росією людей літератури.
Як повідомлялося, у 2024 році Олена Герасим’юк посіла 7 місце і отримала спецвізнаку від журі на Європейському поетичному слем-чемпіонаті (European Poetry Slam Championship) 2024, що відбувся в місті Кошице у Словаччині.
Читайте також: Харків без слему — не Харків. Як у місті відроджується культура поетичних батлів
Фото: Jonas Samson Fotos
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості

166
автори-військові
Ветеран і письменник Віталій Запека: Гонорар отримав плитоносками й турнікетами
16.06.2025 - Наталія Кушнірчук
507
автори-військові
Поет-військовий Сергій Рубнікович: Бути корисним — необхідність нашого часу
02.06.2025 - Наталія Кушнірчук