втрати

Помер фантаст Сергій Дяченко

06.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

5 травня у США у віці 77 років помер український письменник та сценарист Сергій Дяченко. Про це повідомила його дружина Марина Дяченко.

 

Сергій Дяченко — український російськомовний письменник-фантаст, сценарист. У минулому — вчений-психіатр і генетик. Працював у співавторстві з Мариною Дяченко. 

 

Народився 14 квітня 1945 року у Києві. Закінчив Київський медичний інститут, працював лікарем-психіатром. Кандидат біологічних наук. 1989 року закінчив сценарний факультет ВДІКу. 

 

Член Союзу кінематографістів СРСР з 1987 року, Союзу письменників СРСР з 1983 року. Лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка 1987 року разом з режисером Анатолієм Борсюком, оператором Олександром Фроловим  за повнометражний науково-популярний фільм «Зірка Вавилова» Київської кіностудії науково-популярних фільмів. Автор кіносценаріїв до фільмів: «Микола Вавилов», «Голод-33», «Гетьманські клейноди», «Генетика і ми», «Природи міцні затвори», «Совість у білому халаті», «Академік Беляев», «Зірка Вавилова» т інших.  До 2009 року жив і працював у Києві. У 2013 році разом з дружиною Мариною переїхав з росії у США.

 

На загальноєвропейській конференції фантастів «Єврокон-2005» в Глазго разом з Мариною Дяченко визнаний найкращим письменником-фантастом Європи. У співавторстві з нею написав 25 романів, десятки повістей та оповідань, кілька дитячих книжок. Працював у жанрі «м-реалізму» та жанрах наукової фантастики, фентезі та казок.

 

Найвідоміші твори: трилогія «Відьомська доба» (1997–2020), цикл «Вишеньки», дилогія Vita Nostra (2007, 2021).

 

Після російського вторгнення в Україну 2014 року у рф вийшло чотири фільми і серіали, зняті за сценарієм подружжя Дяченків. 

 

Нагадаємо, у 2021 році пішов з життя Володимир Рутківський, автор десятка пригодницьких повістей для дітей і підлітків. Того ж року померло подружжя письменників-фантастів Литовченків.

 

Чільне фото: фейсбук Марини Дяченко