втрати

Помер поет Мойсей Фішбейн

27.05.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Увечері 26 травня, на 74-му році життя, після важкої хвороби помер український письменник та перекладач Мойсей Фішбейн. Про це на своїй Facebookсторінці повідомив голова НСПУ Михайло Сидоржевський.

 

Мойсей Фішбейн народився 1946 року в Чернівцях. Працював у Головній редакції Української радянської енциклопедії та літературним секретарем Миколи Бажана. 1979 року внаслідок відмови від співпраці з КДБ був змушений емігрувати. З 1982 року жив у Німеччині, 2003-го повернувся в Україну.

 

Про письменника згадує історик Вахтанг Кіпіані:

 

 

Автор книжок «Ямбове коло» (1974), «Збірка без назви» (1984), «Дивний сад» (1991), «Апокриф» (1996), «Розпорошені тіні» (2001), «Аферизми» (2003), «Ранній рай» (2006).

 

Про патріотизм поета свідчать його висловлювання, зокрема, про Українську Повстанську Армію:

 

Якби я жив у той час і був навіть не молодою людиною, я б усе одно пішов до Української повстанської армії. УПА була єдиною армією, яка воювала за незалежність України. До якої армії ще я, український поет, міг піти!

 

Також Фішбейн відомий як перекладач. Переклав українською поезії Гайнріха Гайне, Райнера Марію Рільке, Пауля Целана, Шарля Бодлера, Максиміліана Волошина та ін.

 

Письменниця Оксана Забужко:

 

 

Лауреат Премії імені Василя Стуса. Також був нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня та орденом «За інтелектуальну відвагу».

 

Про українських поетів:

 

Український поет не повинен ставитися позитивно, чи негативно до українського народу, більше того – я український націоналіст, яким повинен бути кожен поет.

 

Завдяки Мойсеєві Фішбейну Ізраїль став першою у світі державою, що прийняла на лікування дітей, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.

 

Нагадаємо, що 3 квітня 2020 року, на 63-му році життя помер український поет, перекладач, культуролог, колишній директор Українського центру культурних досліджень Олександр Гриценко.