втрати

Помер відомий поет та графік Роман Садловський

21.01.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Львові на 57-му році життя помер Роман Садловський, український поет та графік, учасник літературного угруповання «ЛуГоСад». про це повідомила на Facebook дружина його брата Юрія Маріанна Венцек-Садловська.

Поет помер після тривалої хвороби. Родина повідомляє, що через локдаун чин поховання відбудеться тільки в присутності найближчих родичів та друзів.

 

Роман Садловський народився 30 жовтня 1964 року у Львові, закінчив Львівську середню школу № 33 (1981) та філологічний факультет Львівського університету імені Івана Франка (1986). Працював викладачем у системі профтехосвіти, на бібліотечній роботі.

 

Автор поетичної збірки «Зимівля» (1996, 2007), книжок візуальної поезії «Сонні сонця» (1996), «Два вікна» (1999). Працював у галузі поезографіки. Належить до літературних груп «Лугосад», «Наукове і мистецьке братство зорослова». Брат літературознавця й перекладача Юрія Садловського, який помер у 2018 році.

 

Садловський входив до поетичного угруповання «ЛуГоСад», заснованого у 1984 році львівськими поетами Іваном Лучуком, Назаром Гончаром (помер у 2009 році) та Романом Садловським. У 1986 році вони видали у самвидаві альманахи «ЛуГоСад І» і «ЛуГоСад II», а також збірки Гончара «Усміхнений Елегіон» та Садловського «Антологія».

 

Раніше повідомлялися, що помер відомий український філософ, антрополог, етнолінгвіст та поет Роман Кісь.

 

Як повідомлялось, у листопаді пішов із життя український перекладач-сандинавіст Лев Грицюк.

 

Читайте також: «Вибухові слова»: як творилася українська література 1990-х?

 

Джерело: Літературна газета