втрати

Померла відома американська та українська письменниця Патриція Килина

11.02.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У США на 82-му році життя померла відома американська та українська письменниця, одна із колишніх членкинь Нью-Йоркської групи Патриція Килина. Про це повідомляє ресурс LGBTQ Nation.

Справжнє ім’я Патриції Килини — Патриція Нелл Воррен (Patricia Nell Warren). Народилася в американській родині Конрада Воррена, у штаті Монтана. Родина Патриції мала німецько-норвезько-ірландське коріння. Здобувши середню освіту, вступила до Мангеттенвільського коледжу (Manhattanville College) неподалік від Нью-Йорка, де студіювала середньовічну літературу. По закінченні студій працювала редактором у журналі «Reader’s Digest».

 

Була одружена з поетом Нью-Йоркської групи Юрієм Тарнавським. У 1957 році, самостійно опанувавши українську мову, почала писати україномовну поезію. Цікавилася й досліджувала ряд тем із міфології Середнього Сходу, культури Давнього Єгипту та історії старовинного килимарства.

 

Окрім поезії українською, Патриція Килина видала також декілька повістей англійською мовою. Разом з Юрієм Тарнавським переклала англійською добірку українських народних дум, а також ряд новел Василя Стефаника та Михайла Коцюбинського.

 

У подальшому написала ряд романів англійською мовою, одною з тем яких були нетрадиційні стосунки та їх сприйняття в суспільстві. Найвідоміший роман на цю тематику — «Бігун попереду» (англ. The Front Runner), що розійшовся загальним накладом 10 мільйонів примірників та був перекладений десятьма мовами.

 

Вірші українською друкувала в збірниках Нью-Йоркської групи та в журналі «Сучасність». Велика добірка поезій Патриції Килини з біографічною довідкою та коротким аналізом творчості опублікована в антології «Поза традиції».

 

Раніше повідомлялося, що у лікарні Нью-Джерсі помер ще один відомий український письменник та редактор, член Нью-Йоркської поетичної групи Богдан Рубчак.

 

Читайте також: Українські книжкові втрати 2018-го