Книгарня «Є»

Понад 25 тисяч книжок евакуювали із книгарні «Є» у Слов’янську

29.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Віктор Разживін, директор книгарні «Є» у Слов’янську, викладач зарубіжної літератури Донбаського державного педагогічного університету, евакуював 25 тисячі книжок зі Слов’янська. Про це він розповів виданню «Свои.City».

Наразі книжки перебувають в центральному офісові мережі в Києві.

 

«У 2014-му році я залишався в Слов’янську до 2 липня, а 6 липня місто звільнили українські військові, тож мав досвід перебування в таких умовах. Хоча цього разу я не очікував, що бойові дії триватимуть так довго. Через це в лютому 2022 року магазин закрився не одразу. Ми ухвалили таке рішення, коли багато мешканців почали виїжджати з міста», — розповів Разживін.

 

Він зазначив, що не збирається відкривати книгарню в будь-якому іншому місті, бо патріот Слов’янська, тому збирається повернутися, коли там буде безпечно.

«Окупанти знищують все тільки через те, що воно є українським. Навіть не знаю, скільки людей після цього хотітимуть читати російську літературу. Кожен із російських класиків є цеглинкою під муром того, що сьогодні називається “рускім міром”. Не існує книжки, яка б не підтримувала цю ідею месіанства російського — вона завжди є в російській літературі. Мені здається, що спалювати російську літературу на вулицях було б ідіотизмом, але продаж точно мають регулювати», — наголосив директор магазину.

 

Книгарня, з якої евакуювали книжки, — єдина в області українськомовна книжкова крамниця, яка діяла від мережі книгарня «Є».

 

Нагадаємо, з Харкова до Рівного видавництва Vivat та «Основа» евакуювали майже 250 тисяч книжок. Yakaboo перевезли мільйон українських книжок зі свого складу з-під Києва до Заходу України. 

 

Джерело: Свои.City

 

Чільне фото: фейсбук Віктора Разживіна