опитування

Понад 40% українців частіше почали говорити українською

22.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Після початку повномасштабного вторгнення  42% українців  почали розмовляти українською більше, а ще 14% повністю перейшли на українську мову. Про це йдеться в опитуванні* компанії Gradus Research.

Кількість українськомовних жителів по-різному збільшується у великих і малих містах: у населених пунктах з населенням до 50 тисяч частіше говорили українською ще до 24 лютого, ніж у великих містах. Після повномасштабного вторгнення збільшення кількості українськомовних людей не так виражено, як серед жителів великих міст (на 54% проти 60% у великих містах).

 

Жителі невеликих населених пунктів частіше за мешканців великих міст повністю переходять на українську — 17% проти 11%.

 

Як повідомлялося, 90% російськомовних українців не відчувають дискримінації через мову, якою користуються в Україні. 83% українців вважають, що українська мова повинна бути єдиною державною в Україні.

 

*Дослідження було проведено 18-19 жовтня 2022 року компанією Gradus Research на замовлення Суспільного і за підтримки BBC Media Action. За допомогою мобільного додатку GRADUS було опитано 1000 респондентів віком 18-60 років по всій Україні, окрім окупованих територій та зон активних бойових дій. Вибірка відображає структуру населення України віком 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та освітою. Похибка дослідження складає 3,1% з довірчим інтервалом 95%.

 

Чільна ілюстрація: Mondy