Григорій Сковорода

Попри війну 300-ліття Сковороди відзначать екскурсіями, виставками і семінарами

15.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Попри війну в Україні на державному рівні відзначатимуть 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди. Таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів під час засідання 12 жовтня,  повідомили на сайті Мінкульту.

 

В органах державної влади та місцевого самоврядування, в закладах освіти, культури, наукових установах, музеях України відбудеться низка заходів, зокрема урочистості, тематичні виставки, круглі столи, бесіди, семінари, літературні читання, екскурсії. Вони будуть присвячені творчій та культурно-громадській діяльності відомого українця. 

 

«Сьогодні дуже важливо продовжувати життя та популяризацію нашої культури, проти якої воює ворог. Варварське знищення Національного музею Григорія Сковороди у селі Сковородинівка на Харківщині й іншої культурної спадщини – тому підтвердження. Це свідомі злочини російських загарбників, бо ворог намагається стерти нашу ідентичність. Григорій Сковорода — один з найяскравіших українців. Заради нашого майбутнього маємо популяризувати спадщину видатного письменника та громадського діяча й тримати стрій, наближаючи перемогу України», — зазначив Олександр Ткаченко.

 

Всі заходи з нагоди вшанування пам’яті Григорія Сковороди відбуватимуться з урахуванням воєнного стану з дотриманням правил безпеки. 

 

Раніше Оргкомітет під головуванням Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка схвалив план заходів з відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди, а МКІП презентувало айдентику національної кампанії «Світ Сковороди». Завдання кампанії — донести багатогранність образу Сковороди, відійти від його стереотипного сприйняття як лише «філософа з торбиною» та залучити українців до нового осмислення його спадку.

 

Нагадаємо, в інстаграмі в межах кампанії до 300–річчя Григорія Сковороди з’явився його акаунт.

 

З нагоди 300-річчі UA: КУЛЬТУРА оголосило мистецький конкурс на створення фільму про українського філософа.